Про це 24 Каналу розповів офіцер ЗСУ Арті Грін. За його словами, ці дрони-камікадзе здатні діставати українську військову техніку. Вони є насправді досить грізною зброєю.
Дивіться також Швидші за звук, застарілі та невловимі: що відомо про ракети Х-22, якими Росія атакує Україну
Чи можливо боротися проти "Ланцетів"
Як наголосив Грін, баражуючі боєприпаси "Ланцет" є досить неприємною зброєю. Але проти неї також вдається боротися. Насамперед йдеться про методи маскування. В "Ланцеті" вбудована камера, тому за належного маскування можна сховатися.
Грізна зброя. Але ми знаходимо певні способи. В основному це методи маскування, адже "Ланцет" працює очима. Якщо не знаходить ціль, то він не попадає. Також він працює в парі із ZALA – розвідувальним дроном. Тому треба зробити так, щоб і цей безпілотник вас не побачив,
– зауважив Грін.
Дивіться розмову з Артуром Гріном на ютубі 24 Каналу
На його думку, зараз Україна не має ефективного засобу, як боротися проти "Ланцетів". Засоби РЕБ, на жаль, не мають великої ефективності проти цих апаратів. Немає такого, щоб "Ланцети" масово збивалися з курсу та падали на фронті.
Звісно, можна задуматися про створення аналога. Але це зовсім не легко.
Створити аналог займе достатньо багато часу. Це не FPV-дрон. Ця система значно важча, тому на цьому етапі треба активізовувати засоби протидії. Вони зараз є. Є певні спроби. Але сказати, що ми повністю перемогли "Ланцет" поки не можемо. Проблема серйозна,
– розповів Грін.
Росія лякає, що нарощує виробництво "Ланцетів": коротко
- Нещодавно російські окупанти хвалилися, що змогли в 50 разів наростити виробництво "Ланцетів". Відомо, що це – російський баражуючий боєприпас. Його швидкість руху в повітрі становить до 300 кілометрів на годину, а радіус польоту – до 40 кілометрів.
- Представник ГУР Андрій Юсов підтвердив, що Росія дійсно збільшує обсяги виробництва цих дронів-камікадзе. Однак там завищують дані про реальні обсяги.
- Представник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат припустив, чи відновить Росія обстріли енергетичних об'єктів України восени.