Водночас прізвища східного походження мають особливе звучання, яке відрізняє їх з-поміж інших. Про ці родові імена розповів мовознавець Юліан Редько у своїй книзі "Сучасні українські прізвища".

Цікаво 19 українських прізвищ, які мають псевдолатинське походження: перевірте своє у списку

Українські прізвища, які мають східне походження

Як зазначив дослідник Редько, в Україні є лише чотири прізвища, які походять з Близького Сходу. Перше з них – Арнаут. Це родове ім'я носили турецькі сторожі, які сповідували християнство. Наразі в Україні налічується 1517 представників такого прізвища. Більшість із його носіїв мешкає на території Київської та Одеської областей.

Прізвище Чаус також має східне походження. У давнину власниками такого родового імені були слуги турецьких султанів. В Україні відомо про 1876 носіїв цього прізвища, більшість із яких мешкає в Чернігові, Києві та Львові.

Родове ім'я Чавс досить схоже на попереднє, але теж походить з Туреччини. Це прізвище часто зустрічається серед львів'ян. Однак таке родове ім’я є доволі рідкісним, оскільки налічує лише 80 його представників.

Прізвище Янчаренко походить від назви війська Османської імперії – яничари. Ця піхота була створена султаном Мурадом I. У сучасному світі таке прізвище вважається рідкісним, оскільки відомо лише про 26 його носіїв, які мешкають у Полтавській області.

Українські прізвища, які мають східне походження
Українські прізвища, які мають східне походження / Фото Freepik

Прізвища, які мають польське походження

В Україні є чимала кількість людей, яка має прізвища польського походження. Більшість з таких родових імен утворилася на територіях, які перебували у складі Речі Посполитої. Ці прізвища мають характерне закінчення "-ський" і "-цький". Серед них: Потоцький, Галицький, Вишневський, Валевський і Ковалевський.