Про це білоруський політик розповів 19 березня під час робочого візиту в Гродненську область. Він наголосив, що Білорусь "нікому не буде кланятися й не буде стояти на колінах".

Читайте також Лукашенко переміг у лижних гонках: суперник тричі "випадково" падав на фініші – відео

Диктатор зауважив, що "можливо, десь люди живуть не гірше". Проте він впевнений, що після того, як вдасться оговтатися після пандемії COVID-19, білоруси "побачать, де жити краще".

Живемо як можемо, не гірше за інших. Тому тримайтеся своєї землі. Будуть у вас інші президенти, я вам гарантую. Тоді ви, порівнявши все, зрозумієте. А зараз просто наберіться терпіння,
– сказав Лукашенко.

"Дуже правильно українці говорять, що білоруси не лякані, не биті. А я їм відповідаю, що не хочу, аби моїх білорусів били, як в Україні. Ось це катастрофа. Це страшно", – цинічно додав він.

Хто може очолити Білорусь після Лукашенка

Телеграм-канал "Пул Первого" опублікував відео, у якому Лукашенко називає своїх ймовірних наступників. Він запевнив, що його діти не будуть балотуватися у президенти. Й додав, що є "міцні кандидати".

"Тут є дві мої людини, вони можуть брати участь. Один генерал, інший – губернатор. Молоді, толкові, нове покоління, знають ціну цій країні. Я так починаю придивлятися – виявляється, у нас є достойні люди", – сказав він.

Лукашенко назвав ймовірних кандидатів на своє крісло
Юрій Караєв (ліворуч) та Володимир Каранік (праворуч) / Скриншот

Юрій Караєв

  • Це – генерал та помічник президента, інспектор по Гродненській області. З червня 2019 по жовтень 2020 року він очолював білоруське МВС.
  • Коментуючи розгін протестів силовиками у серпні 2020 року, казав, що як глава МВС "організовував не насильство, а охорону громадського порядку".
  • "Для збереження держави якесь мінімальне насильство все ж буває. Без нього, ну, неможливо", – заявляв Караєв.

Володимир Каранік

  • Він – голова Гродненського облвиконкому. Перед тим, як обійняти цю посаду, понад рік очолював білоруське Міністерство охорони здоров'я.
  • У серпні 2020 року говорив, що заяви про невиправдану жорстокість держструктур – це підміна понять і у кожному випадку треба розбиратися окремо.