Наразі Львівщина офіційно перебуває в помаранчевій зоні карантину. Однак обласна комісія з питань ТЕБ та НС 28 січня посилила карантин до обмежень червоного рівня епіднебезпеки.
Актуально Львівщина переходить у червону зону з 31 січня: які обмеження діятимуть
Львівщина – у лідерах за захворюваністю на COVID-19
Директор Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко розповів, що в усіх областях України збільшилась кількість хворих на коронавірус. Однак на Львівщині спостерігають значний ріст захворюваності.
Передусім це зумовлено тим, що у нас, на Галичині, традиційно святкується цілий цикл новорічних свят, коли люди ходять в гості один до одного, водять вертепи, колядують. Здебільшого під час таких святкувань забувають про дотримання правил особистої гігієни, про масочний режим, про дистанцію,
– зауважив лікар.
Такі масові святкування і спричиняють ріст захворюваності на коронавірус.
"Крім того, була ціла низка вихідних, коли багато львів'ян виїжджали за межі області, в інші регіони до родичів, були на гірськолижних курортах… І також більшість точно ходили без масок. Тому сталася така ситуація", – додав Федоренко.
Адаптивний карантин в Україні / Дані: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
Цікаво Дедалі більше дітей інфікуються COVID-19: в Охматдиті додають нові ліжка для маленьких пацієнтів
Захворюваність зростає через Омікрон
Лікар зазначив, що цей спалах захворюваності зумовлений штамом Омікрон. Він є значно заразнішим за своїх попередників – Альфа та Дельта.
"Якщо є один хворий на 100 людей, які оточують, то точно 90 з них (або й більше) захворіють. Раніше домінував штам Дельта – він характеризувався меншим ступенем контагіозності й тому менша кількість людей хворіла", – розповів медик.
Федоренко додав, що 26 січня американські вчені повідомили, що їм вдалося ідентифікувати чергову мутацію вірусу Омікрон, заразність якого, ймовірно, становитиме 100%.
"Тобто, якщо є 100 людей і ще один хворий, то захворіють усі 100 осіб. Тому чекати якогось значного полегшення ситуації наразі не варто. Має бути настороженість, стриманість, виваженість і дотримання всіх протиепідемічних заходів", – зауважив лікар.
Федорченко розповів, що вірус постійно змінюється, щоб вижити в навколишньому середовищі. Цим і пояснюється значна кількість мутацій, яка наразі відбувається з коронавірусом.
Головні правила профілактики COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
Варто прочитати Усе почалось, як застуда: у Тернополі раптово помер 20-річний студент із Львівщини
Симптоми інфікування Омікроном
Федорченко зазначив, що характерний початок інфікування Омікроном – часте чхання, нежить та закладеність носа. Після цього з'являються біль у вухах та в горлі під час ковтання. Згодом до цього приєднуються нав'язливий, сухий кашель та підвищення температури.
"Крім цього, дуже характерною ознакою є виражена загальна слабкість, болі по всьому тілу. Особливо в плечах, попереку, ногах", – додав медик.
За словами лікаря, наразі в інфекційній лікарні є 230 ліжок для хворих на коронавірус. Понад 50% ліжкомісць – зайняті. Медик наголосив, що усі пацієнти, які наразі під'єднані до апаратів ШВЛ, були нещепленими.
Які привілеї отримають вакциновані українці / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу