У Львові зняли на відео, як люди причащалися з однієї ложки

Відео, де зафіксували процес причащання людей з однієї ложки, розмістила у фейсбуці Наталія Шахрайчук. "А ви платіть 17 000 за відсутність маски й гуляйте з дітьми на балконі", – написала вона.

Читайте також Священники з Кременчука пропонують "задонатити" на стрімі й доставку освяченої верби

Відео показує церкву Зіслання Святого Духа УГКЦ (Українська греко-католицька церква) на Сихові – це один зі спальних мікрорайонів Львова.

Священник причащає парафіян у задньому дворі храму з однієї ложечки: дивіться відео

Чи порушили у церкві карантинні обмеження: позиція УГКЦ

Портал Tvoemisto.tv опублікував пояснення ситуації, яку бурхливо та здебільшого з обуреними коментарями обговорюють у мережі (відео Наталії Шахрайчук поширили понад 56 тисяч разів).

Як реагують люди у соцмережах на відео з причастям із однієї ложки: скриншоти коментарів

Речник Львівської архиєпархії УГКЦ отець Павло Дроздяк заявив, що жодного порушення в діях священника не було: "Причастя відбувалося на відкритому просторі з дотриманням гігієнічних норм та дистанції, тому ми не можемо говорити про порушення".

Водночас в УГКЦ визнали, що причастя дійсно відбувалося з однієї ложки, але – її могли у будь-яку мить продезінфікувати.

Причащали з однієї ложечки, але не торкаючись до слизової оболонки. Водночас був присутній прислуговуючий, який тримав рушничок, промочений дезінфікуючою речовиною,
– сказав отець Дроздяк.

"Якби відбувся контакт, то ложку продезінфікували б", – уточнив представник церкви. І додав, що, власне, прихожани церкви мають звичку причащатися, "відкриваючи широко уста", і "ніколи не облизували ложицю".

До теми На Благовіщення люди прийшли до церков, не зважаючи на карантин: фото

Прокоментував ситуацію і депутат Львівської міської ради та адміністратор спільноти "Варта 1" у фейсбуці (туди у першу чергу надіслала відео Наталія Шахрайчук) Ігор Зінкевич.

З точки зору "Розпорядження про служіння в часі епідемії" священник не порушив жодного пункту. Причастя відбувається на дворі, віряни далеко одне від одного, усі засоби безпеки були вжиті!
– написав депутат.

І додав, що "церква цього року закликає і просить молитися вдома, через онлайн-трансляції, дотримуватися правил ізоляції та бути відповідальними за життя інших".

Церква
В УГКЦ кажуть, що під час причастя люди дотримувалися гігієни та дистанції / Скриншот із відео Шахрайчук

Зауважимо, з 6 квітня в Україні діють нові карантинні обмеження. Серед них і заборона переміщуватися групою осіб у понад 2 людини, а тим більше – без маски.

Заборони, карантин
Нові карантинні обмеження / Інфографіка 24 каналу