Це питання політики обговорили під час телефонної розмови 21 жовтня, передає Ouest-France.

Читайте також: Капітуляція Путіна: Портников про новий виклик Трампа господарю Кремля

Зокрема, Макрон наголосив на важливості угоди, яка "фактично завершила епоху холодної війни між СРСР і США, для європейської безпеки та стратегічної стабільності в цілому", зазначили у Єлисейському палаці.

В Євросоюзі також висловилися з цього приводу.

США і Російська Федерація повинні продовжити конструктивний діалог щодо захисту цього договору і забезпечити його впровадження в життя, і зробити його всеосяжним і таким, що піддається перевірці,
– заявив прес-секретар глави європейської дипломатії Федеріки Могеріні.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що хоче розірвати з Росією договір про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. За його словами, саме Кремль порушив умови цієї угоди.

До слова, раніше американські ЗМІ з посиланням на джерела писали, що під час найближчих зустрічей з російськими чиновниками радник президента з національної безпеки Джон Болтон повідомить Росії, що США мають намір вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Додамо, що представник Вашингтона планує провести перемовини з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу та очільником тамтешнього МЗС Сергієм Лавровим.

Про який договір мовиться?Договір між СРСР і США про ліквідацію ракет середньої та малої дальності підписали Михайло Горбачов та Рональд Рейган у Вашингтоні 8 грудня 1987 року під час радянсько-американського саміту.

Договір є безстроковим і забороняє виробляти, випробовувати, розгортати балістичні та крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 км) та малої (від 500 до 1000 км) дальності. Сторони повинні були протягом 3 років знищити всі пускові установки та ракети наземного базування із відповідним радіусом, включно з ракетами як у європейській, так і в азійській частині СРСР. Ця домовленість про реальне скорочення наявних озброєнь стала першою в історії.