Що передбачає законопроєкт

Очікувати на розгляд ймовірної апеляції по цій справі довго, а результат не завжди може бути позитивний. Тому нардепи зареєстрували законопроєкт, аби державний "Приватбанк" не платив гроші Суркісам. Про це Малюська написав на своїй сторінці у фейсбуці.

До теми "Приватбанк" програв братам Суркісам майже 10 мільярдів гривень: що каже Мін'юст

Законопроєкт передбачає можливість не задовільняти ухвалу суду – тобто не виплачувати компаніям Суркісів близько 10 мільярдів гривень.

Малюська наголосив: щороку "Приватбанк" виплачує дивіденди, розмір яких більший, ніж 10 мільярдів. За словами міністра, відібрати ці гроші у медиків, освітян та пенсіонерів, яких фінансують з бюджету, несправедливо.

Я не хочу мовчати і спостерігати, як крадуть гроші та нищать довіру до судів. Особливо моїми руками. Нагадаю, Департамент державної виконавчої служби є у системі Мін’юсту,
– написав Малюська.

Політик додав, що не оформляв законопроєкт як урядовий задля економії часу. Погодження всередині уряду триватиме мінімум тиждень. Також Малюська пояснив, чому не можна виплатити Суркісам 10 мільярдів.

"Якщо суд розгляне справу, встановить, що гроші потрібно повертати, і таке рішення набере законної сили – значить так тому і бути. Але тут суд нічого не досліджував і не аналізував. Відбувається не правосуддя, а знущання над ним", – підсумував міністр.

Справа "Приватбанку" і Суркісів: що відомо

  • Печерський райсуд Києва 2 вересня задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до державного "Приватбанку" щодо виплати депозитів.
  • Таким чином, "Приват" повинен сплатити Суркісам 350 мільйонів доларів, що становить 10 мільярдів гривень.
  • Малюська заявив, що "Приватбанк" не виконав ухвалу про забезпечення позову, тому що жодних депозитів не існує.
  • Глава Мін'юсту наголосив, що у судовому процесі "були задіяні усі можливі маніпуляції". Зокрема, вибір судді, формальний відповідач, маніпуляція з судовим збором.