Малюська наголосив, що ставлення до в'язнів у тюрмах дійсно погане. Про це він розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода".

Важливо Мін'юст хоче продавати в'язниці: що це означає

Малюська пояснив, що тюрми умовно поділяються на:

  • "чорні", які контролюються криміналітетом;
  • "червоні", контрольовані адміністрацією.

За словами Малюськи, деякі заяви про катування можуть бути пов’язані саме з протистоянням кримінального світу та адміністрації тюрем.

До них (в'язнів – 24 канал) дійсно погане ставлення, їх погано годують або у них складні умови. Те ж саме і зворотно відбувається. Якщо засуджені кричать, що їх катують, іноді це може бути не тому, що їх реально катують, а тому, що вони хочуть змінити владу в колонії,
– розповів міністр.

Водночас він наголосив, що мовиться про реальних злочинців. А це не зовсім ті люди, які будуть завжди боротися за добро і говорити правду.

Як планують боротися з тортурами у в'язницях

Для протидії садистів Малюська планує застосувати бодікамери на додачу до відеоспостереження, бо останні не записують розмови і їх можуть вимкнути з "технічних причин".

Зараз вже технологічні засоби є настільки гарні, що я можу з впевненістю сказати, що роки за два технології забезпечать нам відсутність катувань,
– сказав Малюська.

Зверніть увагу! У травні Мін'юст оголосив про відкриття платних камер в українських СІЗО. Омбудсменка Людмила Денісова заявила, що проти таких камер, адже це дискримінація.