Окупанти намагаються використовувати наявні ресурси раціональніше. Вони набираються досвіду та знань, як і українські військові. Тому кожен удар стає все більше комплексним та продуманим. Тому, як розповів 24 Каналу керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук, росіяни почали бити по конкретних цілях.

Дивіться також Частина Дніпропетровщини знеструмлена, у Харкові – відключення: ситуація зі світлом 24 березня

Розпочали свою операцію весною

Лакійчук зазначив, що під час ворожого обстрілу 22 березня росіяни у різний час запустили балістику, "Шахеди" та крилаті ракети, аби вороже залізо долетіло до своїх цілей приблизно в однаковий період. Окупанти не використали традиційну схему: перша хвиля – перенавантаження української системи ППО, друга – удари по об'єктах.

Починаючи з 21 березня, росіяни запускають "вінегрет" з ракет та безпілотників, щоб атака відбулася кучею. Українським воїнам складно одночасно працювати по різних типах зброї, оскільки кожна з них має різну характеристику. Тому ворог намагається у такий спосіб досягти переваги, щоб нищити енергетичну інфраструктуру України.

Добре, що ми встигли пережити найстрашніше – зимовий період. І вони розпочали свою операцію навесні. Тому найстрашнішого навряд чи слід очікувати, але життя вони нам не дадуть,
– наголосив керівник безпекових програм Центру глобалістики "Стратегія ХХІ".

Можна констатувати, що росіяни вирішили "покласти" українську енергетику. До того ж, зараз противник діє більш розумно, намагаючись бити по найбільш вразливих елементах системи та завдавати удару по її складних частинах. Проте опалювальний сезон потроху закінчується, з кожним днем стає тепліше й наслідки ударів набагато менші, ніж в осінньо-зимовий період у 2022 році.

Масована атака по Україні: головне

  • У ніч на 24 березня ворог знову завдав масованого удару. Було зафіксовано пуски 29 крилатих ракет Х-101/Х-555 із 14 літаків стратегічної авіації Ту-95МС. Перед цим окупанти атакували Україну 28 дронами-камікадзе типу "Шахед".
  • Українські воїни протягом кількох годин відбивали ворожу атаку. Унаслідок бойової роботи вдалося знищити 43 повітряні цілі із 57: 18 крилатих ракет Х-101/Х-555 та 25 ударних БпЛА "Shahed-136/131".
  • Голова НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов повідомив, що зранку ворог атакував енергетичну інфраструктуру, є пошкодження об'єктів "Нафтогазу" на Заході. Інформації про постраждалих немає.
  • Росіяни вдарили по Києву понад 10 ракетами, які всі вдалося збити. З однієї зі збитих ракет витекло токсичне паливо. ДСНС попросило людей одягнути маски та відійти від місця падіння якомога далі.