Про це в ефірі 24 Каналу розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат. За його словами, росіяни можуть бити по транспортній інфраструктурі, але українські захисники готові відбивати ворожі атаки.

Читайте також Небо помилок не пробачає, – у Повітряних силах припустили причину падіння літака в Бєлгороді

Росіяни не мають достатньо далекобійних ракет

Ігнат зазначив, що якби в окупантів була можливість запускати більшу кількість ракет, то вони б це робили. Наразі росіяни можуть собі дозволити тільки таку кількість, бо більшість такого озброєння вони вже використали.

Речник Повітряних сил ЗСУ пригадав, що протягом осені та зими Росія намагалась знищити нашу критичну інфраструктуру, однак ворогу це не вдалось. Ігнат відзначив, що українські енергетики зробили дива, а Захід продовжував допомагати. Натомість росіяни втратили величезну кількість ракет.

Вони (росіяни – 24 Канал) величезну кількість ракет використали. Їх запускають і фактично з конвеєра беруть "Калібри" та Х-101. Це дефіцитна далекобійна високоточна зброя. І все частіше застосовують радянські Х-22 та С-300,
– повідомив він.

Юрій Ігнат пояснив, що ці радянські ракети не є далекобійними та точними. Х-22 летять на відстані до 600 кілометрів, а С-300 – до 150 кілометрів. Він припустив, що, можливо, окупанти будуть змінювати стратегію завдання ударів або знову накопичать велику кількість ракет.

"Можливо, будуть обирати інші об’єкти. Головне управління розвідки нам говорить, що дійсно зменшилась кількість ракет. Вони не можуть такими темпами, як це було раніше, завдавати масованих ударів. Але, можливо, будуть накопичувати (ракети – 24 Канал) і робити це знову", – зауважив речник Повітряних сил ЗСУ.

Ігнат про кількість далекобійних ракет у росіян: дивіться відео

Росія може атакувати транспортну інфраструктуру

Ігнат підкреслив, що пріоритетні цілі окупантів визначені ще від початку повномасштабного вторгнення. Мовиться про різні об’єкти, які можуть вплинути на життя громадян. Це не тільки енергетика, але й вода.

"Були випадки, коли потрапляли ракети у водогінні станції. Кілька ракет потрапляли навіть в очисні споруди, щоб створити екологічну катастрофу. Це без перебільшення теж є загрозою, тому ворог, можливо, буде вдаватись і до таких чинників", – припустив він.

Крім того, як стверджує речник Повітряних сил ЗСУ, Росія може бити і по транспортній інфраструктурі, але українські захисники готові відбивати ворожі атаки. Захід продовжує надавати Україні озброєння.

Повітряні сили та всі сили оборони готові до відбиття таких терористичних агресій. Посилюються щодня озброєнням, яке надає Захід. Наші партнери теж розуміють, що загрози залишаються, і посилюють нас сучасною та ефективною технікою. Чим швидше вона буде надходити, тим спокійніше буде нам з вами,
– наголосив Ігнат.

Що відбувається на фронті: останні новини

  • Уже рік українські воїни дають опір окупантам у повномасштабній війні з Росією. Найбільш запеклі бої тривають на Сході нашої держави.
  • Генеральний штаб ЗСУ оновив дані про ситуацію на фронті 24 лютого – у роковини повномасштабного вторгнення Росії в Україну. За цей час українські воїни відправили на концерт до Кобзона 146 820 окупантів.
  • Російські окупанти намагалися наступати. Водночас не мали жодного успіху й зазнали колосальних втрат у живій силі та техніці. Загалом українські захисники упродовж доби відбили близько сотні російських атак. Мовиться про Куп'янський, Лиманський, Бахмутський, Авдіївський та Шахтарський напрямки.
  • Російські загарбники завдали 10 ракетних та понад 30 авіаційних ударів. Також ворог гатив з реактивних систем залпового вогню. На жаль, є загиблі та поранені.
  • Упродовж доби авіація сил оборони завдала: 17 ударів по районах зосередження окупантів; 4 удари по позиціях зенітно-ракетних комплексів. Окрім того, підрозділи ракетних військ і артилерії вразили: 3 райони зосередження живої сили противника; склад боєприпасів; склад пально-мастильних матеріалів; один інший важливий об'єкт ворога.