Запобіжний захід стрілку

Засідання у справі розстрілу військових у Житомирській області мало відбутися о 10 ранку, однак його декілька разів переносили. Зрештою засідання розпочалося приблизно 13:30, передає телеграм-канал Teza.

Важливо Чоловік жорстоко розстріляв 7 друзів на Житомирщині: останні новини

Слід зазначити, що захист просив для підозрюваного цілодобовий домашній арешт, оскільки він має інвалідність і не втікав з місця вбивства. Прокурор і слідчий наполягали на триманні під вартою терміном на 60 діб без внесення застави.

Під час засідання Захаренко був у бронежилеті та шоломі. У залі суду родичів ні збоку підозрюваного, ні з боку постраждалих не було.

У будівлі перебуває з пів сотні правоохоронців. Біля приміщення чергують представники Нацполіції та Нацгвардії.

У суді стрілець розповів, що він народився у Новосибірській області Росії, однак є громадянином України. Одружений та має двох дітей. Також він додав, що не працює і має статус інваліда.

Їх було вісім осіб, а я був сам. Тим паче вночі. Я не переховувався. Я повідомив органи, я сидів і чекав. Приїхали, я підійшов, поклав рушницю на капот і все. Я міг не повідомляти, а спокійно сховатися. А я цього не зробив, бо я чесна людина,
– сказав Захаренко.

22 травня слідчі оголосили стрільцю про підозру і розпочали кримінальне провадження за статтею 115 Кримінального кодексу України про умисне вбивство.

Увага! Покарання за цією статтею передбачає від 10 до 15 років позбавленням волі або довічне ув'язнення.

Вбивство на Житомирщині: головне

  • Трагедія сталася у ніч проти 22 травня. Тоді 58-річний Анатолій Захаренко з рушниці розстріляв компанію друзів. Лише одній людині вдалося втекти.
  • Серед жертв були бійці батальйону імені Кульчицького, військові Нацгвардії, волонтер та працівник Київського Національного авіаційного університету.
  • Ймовірною причиною конфлікту є війна на Донбасі, яка "була підігріта" випитим алкоголем. Військові товариші загиблих на Житомирщині бійців вважають, що власник ставку вбив їх через те, що він є прихильником Росії.
  • Під час огляду території поліцейські вилучили 5 одиниць зброї. Вона є офіційно зареєстрованою та належить учасникам події. Серед вилученого – мисливська рушниця. Саме з неї було вбито 7 людей.