За словами голови Комітету з питань здоров'я нації Михайла Радуцького, в Україну продовжують прибувати медики з інших країн.
Читайте також Евакуація поранених: в Україні вперше використали "летючий шпиталь" військових Німеччини
Вдячний країнам-партнерам за підтримку України. Досвідчені іноземні медичні фахівці допоможуть нашим медикам лікувати поранених, а також дадуть можливість нашим лікарям-героям перепочити,
– заявив Радуцький.
Більшість хірургічних та травматологічних бригад в Україні працювали та лікували українців майже два місяці "на адреналіні".
Але довго працювати в такому режимі неможливо – зростає вірогідність лікарської помилки. Щоб у наших медиків-героїв був час на відпочинок, МОЗ формує бригади на заміну. Зокрема, й за допомогою іноземних спеціалістів,
– зазначив Радуцький.
Скільки іноземних медиків працює в Україні
За даними МОЗ, наразі в Україні працюють 230 медиків-іноземців. Серед них 60 спеціалістів з Ізраїлю, які працюють у польовому шпиталі на території Львівської області.
З Литви є ще 300 охочих працювати в Україні, а Німецька медична асоціація інформує про понад 1 тисячу фахівців, які подали заявки щодо готовності приїхати на допомогу українським медикам.
За словами міністра охорони здоров’я Литви Арунаса Дулькіса, Україна звернулася з проханням направити анестезіологів, реаніматологів, ортопедів-травматологів та хірургів для лікування травм та поранень. Уже вчора в Україну приїхали дві команди медиків, загалом – 24 людини.
Важливо – Україна домовилася про гуманітарний коридор з Маріуполя: відео