Так, план вашингтонського аналітичного центру, складений Річардом Гоуеном, побудований на припущенні, що ООН єдина організація, прийнятна і для Росії, і для України в ролі посередника, пише оглядач Bloomberg View Леонід Бершидський.

Читайте також: Росія піде на поступки щодо миротворців за однієї умови, – експерт

План Гоуена (екс-співробітника Департаменту політичних справ ООН) передбачає створення під егідою ООН міжнародного збройного формування, у складі якого буде приблизно 20 тисяч солдатів, уточнює автор публікації. Передбачається, що набирати військовослужбовців у це формування слід не з країн-членів НАТО, а з досвідчених миротворців Латинської Америки, бійців із колишніх радянських держав, не ворожих ні до України, ні до Росії (таких, як Казахстан або Білорусь), і контингенту нейтральних європейських країн, як Швеція, Фінляндія або Австрія.

Ці війська були б розміщені по всій території "ЛДНР", у тому числі і на кордоні з Росією, де вони виступали б як "війська прикриття", що стримують російське вторгнення. Вони б також ізолювали проросійських бойовиків та їхнє озброєння "в безпечних базах", зауважує Бершидський.

Це збройне формування подбало б про будь-які стихійні атаки з будь-якого боку,
вважає Бершидський.

Це збройне формування підтримувалося б великим поліцейським контингентом, який гарантував би перемир'я під час виборів. Для організації виборів та забезпечення їхнього демократичного перебігу, а також пом'якшення реінтеграції тимчасово окупованих регіонів в Україну потрібна була б також зовнішня цивільна адміністрація, керована спеціальним представником генерального секретаря ООН, зазначає блогер.

Читайте також: Формула Штайнмаєра: чим загрожує Україні введення миротворців

Нагадаємо, 17 лютого, під час Мюнхенської конференції з безпеки Організація об'єднаних націй має намір презентувати звіт щодо миротворчого контингенту на Донбасі. У звіті, зокрема, розглядається застосування на Донбасі контингенту у 20 тисяч військовослужбовців з країн, які не є членами НАТО та 4 тисяч поліцейських.

Історія питання "миротворчий контингент на Донбасі". 22 серпня 2017 року Президент України Петро Порошенко зазначив, що на Генасамблеї ООН у вересні в Нью-Йорку він презентуватиме ідею введення миротворців на Донбас. Вже 5 вересня глава Кремля Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішенню конфлікту на сході України. Однак він висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і не на жодних інших територіях".

Згодом російський лідер у телефонній розмові з канцлером Німеччини Ангелою Меркель все ж пішов на "поступки", погодившись на розміщення "блакитних касок" ООН не тільки на лінії зіткнення, але й в інших місцях, де СММ ОБСЄ проводить свої інспекційні поїздки.