Розслідувачі наводять начебто записи розмов Віктора Медведчука (один із лідерів "Опозиційної платформи – За життя") з топовими посадовцями з Росії. Серед інших там, наприклад, фігурує Микола Токарєв – керівник "Транснафти".
Тут більше "Труба для кума Путіна": журналісти Bihus.Info опублікували 2 частину резонансного розслідування
Тіньові домовленості Медведчука про обмін "труби" на завод в Криму: що відомо про версію
З Токарєвим Медведчук, якщо вірити записам, обговорював питання втрати контролю (через націоналізацію) над "трубою" – частиною нафтопродуктопроводу "Самара".
- Медведчук начебто запевняв Токарєва, що "труба" обов’язково повернеться до "Транснафти" (ця структура й була її попереднім власником).
Медведчук (чи особа зі схожим голосом) при цьому неодноразово говорив, що узгоджує дії із "головним". Журналісти припускають, що мовиться про тодішнього (записи датовані 2015 – 2016 роками) президента України – Петра Порошенка.
Медведчук домовлявся про обмін "труби" на завод для Порошенка / Скриншот із відео Bihus.Info
І дійсно, невдовзі після цих розмов суд повернув нафтопровід колишнім власникам. Саме тоді від "Транснафти" частина "труби" перейшла у власність компанії, пов’язаної із Медведчуком і зареєстрованої у Швейцарії.
- А можливим це начебто стало тому, що частину нафтопродуктопроводу обміняли на "націоналізований" окупантами в Криму Севастопольський морський завод.
За чутками ж, тим підприємством володіли структури Порошенка. Разом із тим оточення п'ятого президента отримало, як мовиться у розслідуванні, "частку в маржі від поставок дизелю з Росії по трубопроводу".
До слова, як пише "Українська правда", у пресслужбі "Європейської Солідарності" заявили, що їх лідер "категорично відкидає оприлюднені в програмі Бігуса фейки та інсинуації".
Перша частина розслідування Ватажки бойовиків і лідери Кремля: журналісти отримали записи розмов Медведчука за 4 роки
Бігус, однак, нагадаємо, у програмі вказав, що "не знає, чи такий обмін дійсно відбувся". Але відомо, мовляв, що його предметно обговорювали.
- Відомо також і те, що у підсумку завод, про який мовилося, залишився у власності Росії.
- А нафтопровід нинішня влада має намір повернути у власність української держави.