Так, Україна готує відповідь за масовану атаку окупантів. Окрім цього, Зеленський акцентував на важливості збільшення далекобійних можливостей нашої держави.
Дивіться також 15 областей було під ударом, ціль – енергооб'єкти: все про масовану атаку України 26 серпня
Відповідь за атаку та далекобійність
Володимир Зеленський повідомив, що станом на вечір 26 серпня все ще триває ліквідація наслідків російської атаки. Росія запустила більш ніж 120 ракет різних типів і більш ніж 100 "Шахедів" з Курської, Бєлгородської, інших прикордонних областей Росії, також акваторії Чорного моря, з Криму.
Як вказав президент, цей удар знову повертає до необхідності дати ЗСУ достатньо далекобійної зброї, яка може знищувати терористів саме там, звідки вони завдають ударів.
Це оптимальна антитерористична тактика, на яку має право і яку точно застосував би для свого захисту кожен з наших партнерів, від яких ми очікуємо рішень – очікуємо далекобійності. І фізична присутність наших сил у Курській області, наші активні дії зі знищення російської загрози на її ж території – це серед іншого спосіб компенсувати дефіцит далекобійності,
– вказав Зеленський.
Окрім цього, президент розповів, що почав цей день з окремої тривалої розмови з головкомом Олександром Сирським:.
"І щодо відбиття цього ракетного удару – детально, і щодо нашої відповіді Росії – ми готуємо, і щодо застосування F-16, і щодо операції в Курській області – продовжуємо наші дії у визначених районах саме так, як Україні потрібно. За цю добу є більше нашого контролю, є й чергове поповнення обмінного фонду", – сказав президент.
Окрім цього, Сирський доповідав щодо ситуації на фронті на Донеччині, зокрема, щодо Покровського напрямку, який зараз найбільш важкий і там найбільше російських штурмів. Також головком доповів і щодо Времівського, Торецького, Курахівського напрямків. Президент сказав, що є рішення щодо посилення наших позицій.
Інші заяви Зеленського зі звернення
Володимир Зеленський також повідомив, що на Ставці були усі необхідні доповіді щодо енергетики – стану системи зараз і можливості її відновити. Президент запевнив, що роботи триватимуть цілодобово.
"Також детально розглянули ситуацію із захисними спорудами на енергообʼєктах – щодо цього теж є кілька важливих рішень", – вказав Зеленський.
Також Зеленський провів нараду з керівниками правоохоронних та антикорупційних органів, на якій також були присутніми генпрокурор й керівник ДПСУ.
Були доповіді щодо протидії колаборантам, стосовно кримінальних проваджень щодо тих, хто виправдовує агресію Росії, служить цій війні проти України. Окремо розглянули питання щодо кордону, щодо фактів незаконного перетину – доповідали Клименко, Малюк, Сухачов,
– вказав президент.
Щодо антикорупційної програми та стану всіх заходів доповідали керівники НАЗК, НАБУ та САП. За два тижні вони повинні напрацювати й представити чіткий план розв’язання проблемних питань. Український гарант зазначив, що потрібні дії.