Про це під час Мюнхенської конференції з безпеки, яка відбулася на минулих вихідних у Німеччині, заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, передає The National Interest.

Читайте також: Перевірка на мудрість, – WSJ про переговори між США та Росією щодо миротворців на Донбасі

На мій погляд, ще занадто рано говорити про те, яке рішення може бути прийняте щодо присутності ООН в Україні. Відтоді, як я почав обговорювати це питання, і з того моменту, коли воно опинилося на столі багато місяців тому, вдалося досягти не дуже помітного прогресу, тому лише майбутнє покаже, чи є можливим подібний варіант (введення миротворці на тимчасово окуповані території Східної України – "24"),
– зазначив Столтенберг.

Один із можливих підходів, який запропонував спеціальний представник США в Україні Курт Волкер, полягає в тому, що миротворці будуть розміщуватися поетапно, тобто, коли Україна буде виконувати деякі вимоги, з якими вона погодилася в рамках мінських домовленостей, йдеться у статті.

Однак будь-яка угода, принаймні в тому, що стосується позиції Держдепартаменту США (щодо миротворчого контингенту – "24"), передбачає, щоб Росія першою зробила кроки, спрямовані на зниження напруженості в регіоні, зауважує автор публікації.

Важливо мати чітке уявлення про позицію Сполучених Штатів щодо цього конфлікту: Крим – це Україна. Донбас – це Україна. Ми ніколи не погодимося з обміном одного регіону України на інший. Ми ніколи не підемо на угоду щодо України без України,
– запевнив заступник держсекретаря США Джон Салліван під час свого виступу в Києві 21 лютого в Дипломатичній академії Міністерства закордонних справ.

Читайте також: Це боротьба за майбутнє України, – заступник держсекретаря США зробив важливе застереження

Що таке миротворча місія? Це дії міжнародної спільноти задля запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов'язкової згоди сторін конфлікту. У 2017 році Президент України Петро Порошенко висунув ідею введення миротворців на всю територію Донбасу. У відповідь на це президент Росії Володимир Путін висунув вимогу, що миротворці повинні перебувати на лінії розмежування "і ні на жодних інших територіях".