Дивні справи творяться з мінськими домовленостями. Так вважає політолог Андрій Вігірінський. Про це він розповів 24 Каналу. За його словами, виявляється, що ніхто їх не збирався виконувати.
Дивіться також Зеленський виключає можливість будь-яких територіальних поступок Путіну
Отримували озброєння для ведення партизанської війни
Він зазначив, що мінські угоди не збиралися виконувати ні коли їх на "коліні" в Ангели Меркель готував Петро Порошенко, а підписував Леонід Кучма. Ні французи, ні росіяни не дивились на ці документи, як на ті, які потрібно виконати.
І тоді виникає питання, якщо мінські угоди не планували виконувати, тоді хто ж до чого готувався? І яким чином, зокрема, наші коаліціянти, які були гарантами по підписанню цих документів, допомагали нам готуватися до активної фази війни, яка розпочалась у лютому 2022 року?
– запитує політолог.
Він нагадав, що до лютого 2022-го ми, в кращому випадку, отримували Javelin. А вже за місяць до військового вторгнення ми почали отримувати військову техніку та озброєння для ведення партизанської війни.
Росія планувала дотиснути Україну
"Сьогодні маємо таку ситуацію, що наші союзники говорять про те, що давали можливість Україні підготуватися. А Росія насправді планувала дотиснути Україну у виконанні мінських домовленостей", – вважає Вігірінський.
Але, на його думку, для цього потрібно було змінити політичне керівництво в Україні. Вони тягнули до 2019 року, розраховуючи на те, що нове політичне керівництво знайде можливість вписати окремі райони Донецької та Луганської областей, як такі, що є автономними.
"Далі мало статися так, щоб від відповідних округів на цих територіях були б обрані депутати. Вони б стали в певній формі політичною силою на території України. З часом вона могла, теоретично, брати участь у формуванні уряду. І далі цей уряд скеровував би політику з певними змінами в частині зовнішньополітичного вектора, який ми сьогодні з вами сповідуємо", – наголосив політолог.
Що означає коментар Владіслава Суркова щодо мінських угод: дивіться відео
Сурков лукавить
Він зазначив, що в перспективі за 5 – 10 років ми б повернулися до "раннього Януковича" зразка 2010 року, який би комунікував з Росією і Білоруссю. І ми б розвивались десь в такому ж напрямку.
Водночас коли стало зрозуміло, що цей план виконаним бути не може, росіяни прийшли до плану "Б" – до вирішення політичних завдання шляхом проведення і реалізації воєнних дій на території України,
– відзначив співрозмовник.
На думку Андрія Вігірінського, Сурков лукавить. До того ж речник Путіна Дмітрій Пєсков спростував його слова, бо вони дискредитують позицію Кремля, як такого що намагався в різних формах і форматах схилити Україну до виконання мінських домовленостей.
Що відповів Сурков на питання про мінські домовленості
- Владіслав Сурков відповів на питання інтерв'ю директора російського Центру політичної кон'юнктури Алєксєя Чеснакова.
- Інтерв'ю складалось з 4 запитань, на які Сурков відповів дуже коротко – лише "так" чи "ні".
- Зокрема, відповідаючи на питання, чи працюючи над мінськими домовленостями він виходив з того, що вони мають бути виконані, Сурков відповів "ні".
- Нагадаємо, що у грудні 2022 року колишній президент Франції Франсуа Олланд заявив, нібито мінські домовленості допомогли стримати наступ росіян на Донбасі.
- Раніше ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель зазначила, що у 2014 році було очевидно, мовляв, конфлікт збираються заморозити. Усі розуміли, що проблема на Донбасі не вирішена. Однак вона виправдовувала, що це дало Україні дорогоцінний час. За словами Меркель, Україна 2014 – 2015 років – це не сьогоднішня Україна.