Китай просував свій мирний план перед Самітом миру і міг би провести власну конференцію.

До теми Росія – автор його "мирного плану": що стоїть за відмовою Китаю бути на Саміті миру

За якої умови Україна може погодитися на саміт у Китаї

Україна розгляне можливість участі в мирному саміті під керівництвом Пекіна за участю обох воюючих сторін, якщо переговори ґрунтуватимуться на правилах і принципах, закріплених у Статуті ООН, і на міжнародному праві,
– цитують Зеленко журналісти.

Цікаво, що на запитання щодо поширення Китаєм російських наративів у Південно-Східній Азії, що могло стримати деякі країни від участі в саміті, Зеленко відповіла так: Україна "не розглядає і ніколи не розглядала Китай як свого супротивника". І хотіла би бачити Пекін другом.

Загалом Катерина Зеленко вважає, що Саміт миру пройшов успішно, хоч і не всі країни були представлені. Вона назвала захід важливою віхою в досягненні миру.

"Всі континенти були представлені ста делегаціями. Це чітка кількість держав, які посилають чіткий сигнал Москві, що світ не терпить порушення Росією міжнародного права, Статуту ООН і принципів порядку, заснованого на правилах", – сказала пані посол України в Сінгапурі.

Політологи вважають, що Китай опинився в складній позиції. Не всі країни хочуть займати однозначну позицію, а проведення саміту в КНР може загострити протистояння зі США.