Сажею вкриті усі вулиці та подвір’я у Смілі, а трава після відлиги взагалі почорніла за тиждень.
Читайте також: На Черкащині збудують сонячну електростанцію
В районі 500-700 метрів по діаметру навколо ТЕЦ містяни навіть не відчиняють вікна, а випраний одяг сушать у квартирах. Медики кажуть: дорослі ризикують своїм здоров'ям, а дітям забрудненим повітрям взагалі дихати заборонено.
Сажа вкрила вулиці міста
Сім років тому підприємство перейшло із вугілля на дерев'яну тріску. Люди постійно зверталися до керівництва підприємства з проханням удосконалити систему фільтрації, але отримують лише обіцянки.
Екоінспеція уже декілька разів перевіряла та штрафувала ТЕЦ, але вдосконалювати устаткування керівництво підприємства не поспішає.
Зафіксовано гранично допустиму концентрацію речовини. Підприємство і посадовці були притягнені до відповідальності і їх не раз штрафували, дану проблему можна вирішити шляхом модернізації газово-очисного обладнання,
– відповів заступник начальника Державної екологічної інспекції Сергій Поліщук.
Обурені люди уже не мають сил терпіти. І прийшли до воріт ТЕЦ, щоб дізнатися де ж обіцяне нове обладнання. Та на місці дирекції не виявилось і по телефону говорити не захотіли.
Читайте також: Нове еколихо: в окупованому Криму через засолення ґрунтів гинуть дерева
Доки керівництво дбає лише про прибуток і не чує прохань людей – у повітря вилітає сажа. Тим часом люди готують чергові звернення до екологів та влади з надією що цього разу їх таки почують.