Про це 24 Каналу розповіла голова благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова. За її словами, російське населення бачить, що так звана "часткова" мобілізація досі триває, однак їм байдуже.

Читайте також Дорога в один кінець: у Кремлі заявили, що мобілізовані повернуться додому аж після війни

Мобілізаційний "писосос" у Росії

Ольга Романова зазначила, що у Росії дуже активно вербують ув'язнених. Якщо вони й мають сумніви, чи варто їхати воювати проти України, то все одно підписують контракт.

У кого були якісь сумніви, чи підписувати контракт на війну, його підписують. Бо вони розуміють або вважають, що розуміють, що це останній шанс отримати хоч якісь контрактні гроші. А далі будуть брати усіх підряд під мобілізацію. Щодня ми отримуємо повідомлення про вербування у тюрмах,
– сказала вона.

Також росіяни часто кидають на фронт заробітчан з інших країн, серед яких зокрема є ув'язнені. Приблизно 10 тисяч громадян Таджикистану на момент початку повномасштабного вторгнення відбували покарання у російських тюрмах, яких вербували вагнерівці, зараз це робить міноборони Росії.

Нещодавно родичі завербованих звертались у посольство Таджикистану з проханням зупинити це вербування або перевести ув'язнених відбувати покарання у Таджикистан. Посол відповів, що потрібно звертатись у генеральну прокуратуру Росії та Таджикистану. Якщо вони вирішать, що їм дійсно краще відбувати покарання у Таджикистані, тоді може бути депортація. Фактично це означає відмову.

"Також добре працює "пилосос" на національних окраїнах. Ще не призвали всіх бурятів, тувинців, дагестанців. Там є що "пилососити". Зрозуміло, що міста-мільйонники підуть в останню чергу. Там поки або добровольці, або командний склад та рекламна картинка", – розповіла Романова.

Романова про мобілізацію у Росії: дивіться відео

Мобілізація у Росії: останні новини

  • Кремлівський диктатор Владімір Путін стверджує, що росіяни буцімто "з власної волі" хочуть воювати проти України. Путін переконує, що за останні місяці кількість "добровольців" у Росії буцімто складає майже 300 тисяч людей.
  • Голова комітету держдуми з оборони Андрій Картаполов заявив, що мобілізовані російські військовослужбовці не повернуться із зони бойових дій до закінчення так званої "спецоперації". Він додав, що жодної ротації для них не передбачено. Максимум на який вони можуть розраховувати – це відпустка за кожні шість місяців служби. Це також може свідчити про те, що армія окупантів зазнала великих втрат, і Кремль не спроможний замінити старі сили новими.
  • Раніше повідомлялося, що у Кремлі начебто хочуть мобілізувати від 170 000 до 175 000 резервістів, а також перенести дату осіннього призову з 1 жовтня на 1 листопада. У такий спосіб вони нібито планують врахувати процеси мобілізації в резерв, одночасно проводячи "контрактну мобілізацію" для набору додаткових 130 000 військовослужбовців на службу з використанням примусових заходів.