В Україні наразі діє Закон про військовий обов’язок і військову службу та положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах. Детальніше про це – розповість 24 канал.
Важливо Мобілізація в Україні: кого може оминути військова служба
Скільки повинні відслужити військові, призвані під час мобілізації
Військовослужбовці, призвані на службу за мобілізацією на особливий період, мають проходити таку службу строком — до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію з виключенням військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.
Під час дії особливого періоду, а саме з моменту введення воєнного стану для військовослужбовців, у яких закінчився строк військової служби, військова служба продовжується понад встановлені строки – до оголошення демобілізації.
Закінченням проходження військової служби вважається день виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.
Зауважимо, що є підстави, коли військовослужбовці можуть бути звільнені з військової служби під час дії воєнного стану. Реалізувати право на звільнення з військової служби після призову під час мобілізації, у період дії воєнного стану, за наявності передбачених законом підстав, військовослужбовець може на будь-якому етапі проходження служби.
Мобілізація в Україні триває
- Володимир Зеленський підтримав ініціативу Верховної Ради про визначення умов, за якими можна забронювати людину від призову.
- Кабмін збільшив термін крайнього перебування чоловіків за межами країни. Вони зможуть перебувати за кордоном від 45 до 60 діб.
- До речі, якщо у військовозобов'язаного не приймають документи про відстрочку чи виникають інші проблеми через цю ситуацію, то варто звернутись до адвоката. Детальніше про алгоритм дій у такій ситуації, читайте за посиланням.
Варте уваги – Арестович розповів про нову хвилю мобілізації в Україні: дивіться відео