Чи мають право працівники ЖЕКу роздавати повістки військовозобов'язаним та хто взагалі це може робити – читайте в матеріалі 24 Каналу.

Читайте також Оголошення про мобілізацію на під'їздах у Києві: кого вони стосуються та що значать

Чи можуть працівники ЖЕКу вручити повістку

Оскільки знайти кожного військовозобов'язаного громадянина та передати йому особисто повістку доволі складно, іноді військкомати передають документи сільрадам, компаніям чи навіть ЖЕКам. Про це попередив глава адвокатського обʼєднання "Кравець і партнери", адвокат Ростислав Кравець.

Тобто, якщо працівник комунальної організації вручить повістку, то це буде цілком законно. Однак, лише за умови, що цей співробітник матиме відповідну відомість.

Що варто знати про вручення повістки у такому випадку:

  • Представник ЖЕКу видає військовозобов'язаному громадянину повістку, яку він має підписати.
  • Поставлений підпис на документі, де вказано дату і час, підтверджує отримання повістки.
  • Якщо громадянин відмовляється приймати повістку — працівник ЖЕКу має на місці скласти про це акт зі свідками.

Зверніть увагу Мобілізація в Україні: чи чекати українцям побудинкових візитів і як це працюватиме

Володимир Зеленський оголосив про створення резервів особового складу

  • Президент України Володимир Зеленський 22 січня під час візиту експрем'єра Великої Британії Бориса Джонсона до Києва повідомив, що військове керівництво отримало завдання створити резерви особового складу. Це він сказав на зустрічі зі студентами та викладачами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
  • Президент не міг розкрити деталі мобілізаційних процесів. Однак зазначив, що відповідне рішення ухвалила Ставка верховного головнокомандувача.
  • "Люди не просто важливі, а найважливіші", – наголосив Володимир Зеленський. Тож, щоб українські військові, які вже довго перебувають на передовій могли відпочити, у ЗСУ зроблять резерв.