Координатор допомоги України від Німеччини вважає, що нашій державі доведеться мобілізувати більше людей для поповнення втрат. Також це потрібно для відновлення підрозділів ЗСУ.

Цікаво Мобілізація жінок має бути нарівні з чоловіками, – бійчиня ЗСУ "Куба Лібре"

Німецький генерал пояснив, навіщо Україні мобілізація

За словами Фройдінга Україні, безумовно, доведеться мобілізувати більше солдатів. Зокрема, це відбудеться не просто через кількість втрат.

Але й через те, що війська, деякі з яких на фронті вже 24 місяці, потребують регенерації,
– пояснив німецький генерал.

Очільник Спецштабу України в Міністерстві оборони Німеччини також зазначив, що зараз в нашій державі обговорюють тип і обсяг мобілізації. Він наголосив, що це політичний і соціальний переговорний процес, в якому також відіграє роль демографічна ситуація в Україні.

"Існує цей розрив між віковими групами 20 та 40-річних. Тому економічній спроможності своєї держави українці мають приділяти стільки ж уваги, скільки і її військовій спроможності", – зауважив він.

У комітеті Ради виявили нюанси в законопроєкті про мобілізацію

  • Заступник голови комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв зазначив, що нова редакція законопроєкту про мобілізацію "дещо краща" за попередню версію. Однак і в цьому документі все ж наявні певні нюанси.
  • Зокрема, одна з норм стосується мобілізації людей, що доглядають за особами з інвалідністю. А інше спірне питання, на думку Чернєва, стосується повісток в електронному кабінеті.
  • Зрештою Чернєв зазначив, що новий законопроєкт про мобілізацію ще підлягатиме обговоренню. У комітеті також хочуть запросити Міноборони й почути, чому не були включені норми й чому з'явилися деякі нові.
  • Крім того, перший заступник спікера Верховної ради Олександр Корнієнко під час брифінгу заявив, що законопроєкт про зміну правил військової служби, мобілізації та військового обліку можуть ухвалити у першому читанні уже цього тижня.