Осіб з паралічем кінцівок змусять пройти повторний медичний огляд. Про те, які ризики з цього випливають, інформує 24 Канал.

Дивіться також Мобілізація в Україні: як поліція шукає тих, хто ухиляється від призову

Покарання за відмову від медогляду

Український уряд розглядає внесення змін до законопроєкту №10449 про військову службу та медичний огляд. Він передбачає те, що чоловіки віком від 25 до 55 років, яким після 24 лютого 2024 року була призначена інвалідність II або III групи, повинні будуть пройти повторний медичний огляд на придатність до військової служби.

Це необхідно зробити до кінця 2024 року. Однак переогляду не підлягатимуть ті, кому інвалідність II та III груп встановлено за наслідками захворювань та поранень, одержаних під час перебування на фронті, а також відсутності кінцівки внаслідок її ампутації.

Усі інші особи зобов'язані з'явитися для повторного огляду. У разі відмови від медогляду, передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 5 років за статтею про ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Нагадаємо, що друга група інвалідності визначається за певними критеріями, зокрема при відсутності однієї легені й хронічній дихальній недостатності II ступеня внаслідок патологічних змін другої легені. Зокрема, при стійкому повному птозі на обох очах після усіх видів відновного лікування.

Водночас до цієї групи інвалідності належать люди із паралічем верхньої або нижньої кінцівки. Втім, такі зміни будуть ухваленні лише у разі прийняття закону.

Уряд також пропонує скасувати для низки категорій осіб, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю, відстрочку від призову. Ці зміни можуть серйозно погіршити становище людей та підвести їх під загрозу кримінальної відповідальності, що викликає обурення в експертному середовищі.

Що відомо про новий законопроєкт: основне

  • Відомо, що на період воєнного стану визначено чіткий період служби, а люди з інвалідністю всіх груп звільнені від військової служби. Зокрема, військовослужбовці можуть відпочити, взявши відпустку не менше ніж на 15 календарних днів.
  • Зокрема, відтепер оновлювати дані можна й онлайн, тобто без візиту до ТЦК. Переїздити в інше місто без дозволу ТЦК можна – треба буде стати на облік за новою адресою.
  • Крім того, строкова служба скасовується – замість неї буде базовий військовий вишкіл. Одразу після мобілізації на фронт нікого не кинуть, оскільки протягом двох-трьох місяців буде обов'язковий військовий вишкіл.
  • Ба більше, облік діятиме для всіх, держслужбовці не матимуть броні. Відомо, що грошове забезпечення – щонайменше 20 тисяч гривень на місяць.