Від початку травня в Тисі потонуло 10 людей. На тих, хто намагається незаконно перетнути кордон, чигає багато небезпек. Наприклад, ведмеді на кордоні з Румунією.
До теми 2,5 тисячі доларів, щоб переплисти Тису: як працює провальна схема для ухилянтів
У Сухопутних силах здивували несподіваними заявами
Вони (ухилянти – 24 Канал) мають більше шансів загинути під час спроб незаконного перетину кордону, аніж потрапити навіть на війну та загинути на фронті. Бо насправді на війні воює, у кращому випадку, тільки третина із загального складу армії, адже величезна кількість посад зобов'язує забезпечувати та підтримувати ті бойові підрозділи, які перебувають безпосередньо на лінії зіткнення. Це варто роз'яснювати,
– наголосив Тимочко.
Тож, за його словами, спроба нелегально подолати держкордон є більш ризикованою та смертельно небезпечною, аніж мобілізація до лав ЗСУ. Це трохи дисонує із суспільним уявленням, і цьому є певне пояснення.
Міфи про армію створюють спеціально, це вигідно криміналітету
Як пояснив Іван Тимочко, є ціла система залякування громадян. Людям нав'язують, що армія – це обов'язково смерть, "лінія фронту, де на вас усе буде падати та не інакше". А ще – що у війську є кровожерливі офіцери та командири, які тільки й думають, скільки собі орденів вчепити шляхом смерті підлеглих.
"Звичайно, коли це спрацьовано професійно, системно, це викликає серйозний резонанс. Певні страхи у суспільства з'являються. І з'являються люди, які на хвилі залякування намагаються покинути територію України. З'являється попит на це", – говорить голова Ради резервістів Сухопутних військ.
Він підкреслив: такі люди забувають, що криміналітет, який пропонує незаконний виїзд за великі гроші, не має виходу на той бік. Ухилянти ведуться на казки про те, що чийсь кум виїхав за кордон і живе не знаючи горя. І викладають кругленькі суми, щоб і собі "жити життя" в Європі.
Тим часом спритні ділки, які провертають схеми з виїздом, хочуть заробити якомога більше. Іноді ухилянти стають небажаними свідками, бо можуть вибовкати секрети. Також вони можуть відмовитися віддавати кошти. Усе це може призвести до трагедії – така непокірна людина може потонути в Тисі.
Я впевнений, з часом буде тільки кількість зростати. Їх будуть знаходити більше. Тому важливо вести просвітницьку роботу в цьому плані,
– підсумував Іван Тимочко.
Чому в Тисі гине так багато людей
Тиса – невелика річка, але стала справжнім місцем смерті для багатьох людей. За час спроб перетнути її загинуло понад 30 осіб. І все одно прикордонники затримують тих, хто впевнений, що його врятує надувний матрац або круг.
Речник ДСПУ Андрій Демченко в ефірі телемарафону розповів: Тиса небезпечна, бо там є ями та вихори, які затягують людей, а також коріння дерев на дні.
Острівці на річці також оманливі. За ними можуть бути небезпечні місця.