Таку думку 24 Каналу висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен. Він зауважив, що цю історію мають продумати.

Дивіться також Росія могла розділитися на 2 частини, директор ЦРУ дзвонив Наришкіну: події після заколоту

"Насправді, не так складно, але реалізувати небезпечно. Може й провалитися путч. Тоді полетять голови. Тут має бути повністю прописана стратегія", – наголосив політтехнолог.

Що треба для того, аби російські генерали пішли на Москву: дивіться відео

Усе треба врахувати

Мовиться також, зокрема, і про медійну підтримку. У цьому мають брати участь і олігархи зі своїми медійними ресурсами. Загалом є багато складових, які треба врахувати.

Бунт – справа непроста. Його треба якось ретельніше готувати,
– переконаний Тизенгаузен.

Хоч глава ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин і мав свій медійний ресурс, але до недозаколоту його підтримували й на федеральних російських каналах.

"Пригожин прокачав себе до цього. Коли ми бачимо, що хтось починає прокачуватися – лідер, здатний за собою повести – означає, що сигнал є", – сказав політтехнолог.

Що відбулося після недозаколоту

  • Після невдалого заколоту Євгенія Пригожина викликали на килим до Владіміра Путіна. Там глава ПВК "Вагнера" спілкувався з командувачем росгвардії Віктором Золотовим та з головою російської зовнішньої розвідки Сєргєєм Наришкіним.
  • За словами прессекретаря російського диктатора Дмітрія Пєскова, зустріч була 29 червня і тривала близько 3-х годин. З президентом Росії спілкувалися також командири найманців. Путін оцінив дії вагнерівців на фронті та їх збройний заколот. Їм запропонували варіанти бойового застосування та працевлаштування. Командири ПВК "Вагнера" нібито покаялися і переконали російського диктатора, що вони його солдати та патріоти.
  • Тим часом командувач окупаційних військ країни-агресорки Валєрій Гєрасімов з'явився на публіці після недозаколоту Пригожина. Однак, замість головнокомандувача повітряно-космічних сил Росії Сєргєя Суровікіна, йому доповідав начальник штабу ПКС Віктор Афзалов.
  • За даними The Wall Street Journal, Суровікіна утримують та допитують у Москві. Окрім цього російського генерала, після недозаколоту затримали ще декілька високопоставлених російських військових.