30 червня як дату для оголошення результатів Всеукраїнського архітектурного конкурсу обрано не випадково. Сьогодні виповнюється 117 років з дня народження активного діяча ОУН.
Дивіться також На Віктора Ющенка у Львові напав котячий мер Левчик: потішне відео
Автентика плюс сучасність
Журі конкурсу одноголосно обрали переможців. Ними стала команда Андрія Лесюка, яка є автором Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові.
На прохання родини Романа Шухевича, форма будівлі максимально відтворюватиме її історичний вигляд, а всі автентичні елементи, які частково вціліли після нападу росіян, будуть відновлені та повернуті в музей. Ключовою у музеї має стати криївка, де переховувався Роман Шухевич.
За словами Антона Коломєйцева, головного архітектора Львова, перше місце отримав проєкт, який зумів найбільш точно виконати поставлене завдання: поєднати автентику та сучасність. Історію, яка минула, та історію, яка твориться зараз.
Буде чітко видно те, що зроблено нове, і в цьому так само закарбована певна історія атаки, тому що не випадково саме цей об'єкт було зруйновано. Ми показуємо, що наша пам'ять — не плакати над попелом, а зберігати вогонь. Цей вогонь — це відвідувачі, сучасна якісна експозиція,
– пояснив Коломєйцев.
На місці закинутих господарських будівель облаштують освітній простір для проведення заходів патріотичного виховання для молоді. Архітектори хочуть, аби це був не музей одноразового відвідування, а щоб сюди постійно поверталися люди. "Це має бути така мекка з погляду відвідування людей, які цікавляться історією України", – каже головний зодчий Львова.
Проєкт передбачає також створення меморіального скверу імені Романа Шухевича з освітніми зонами біля озера. Навколо пам'ятника генерала облаштують площу та встановлять вуличні меблі.
Проєкт музею Шухевича / Фото Львівська міська рада
Візуалізація відновленого музею Шухевича / Фото Львівська міська рада
Який вигляд матиме музей Шухевича після реставрації: дивіться відео