Ось, до прикладу, відома смартфонами BlackBerry компанія Research in Motion. Канадська фірма показала свою першу планшетку - PlayBook.Пристрій оснастили 7-дюймовим сенсорним дисплеєм, що підтримує технологію мультитач і тримегапіксельною вебкамерою. Ззаду планшета - 5-мегкапіксельна камера для відео-, фотозйомок, яка може записувати в HD-форматі. За швидкодію девайса відповідає процесор з частотою 1 ГГц та 1 Гб оперативної пам'яті.

“Продажі планшета розпочнуться у США, а в другому півріччі - у всьому світі. Спершу ми випустимо модель для стандарту зв'язку 3G, трохи згодом з'явиться і для 4G. Найдешевша версія PlayBook у Сполучених Штатах коштуватиме $500”, - каже віце-президент з управління продуктами RIM Карло Чіарелло.

Буквально через кілька місяців після виходу на ринок планшета Galaxy Tab компанія Samsung представила його друге покоління. Пристрій оснастили двоядерним процесором NVIDIA Tegra з тактовою частотою 1 ГГц. Працює девайс під управлінням нової операційної системи Android 3.0, відомої як Honeycomb.

“Планшет має дві камери. Та, що ззаду - 8-мегапіксельна. Передня має 2 Мп. Також він отримав два зовнішні динаміки задля відтворення об'ємного звуку. Пристрій може записувати і програвати HD-відео”, - сказав представник Samsung Александра Феррер Пірсон.

Новинку випускатимуть у двох версіях: зі 7- та 10-дюймовим дисплеєм. На ринку Galaxy Tab 2 з'явиться у другому півріччі. У США планшет коштуватиме $600 - тобто майже стільки ж, що й попередник.

Японська фірма NEC також представила новий планшет - LT-W Cloud Communicator. Родзинка девайса у тому, що він має два 7-дюймові дисплеї. Новинка отримала процесор ARM Cortex A8 та операційну систему Android версії 2.1.

“Це один з пристроїв компанії NEC на платформі Android. Два дисплеї роблять цей планшет унікальним. Його можна скласти, як книжку, захищаючи таким чином екрани. Ззовні він менший від більшості планшеток, однак, розвернувши його, Ви приємно здивуєтесь”, - каже головний розробник ПО для NEC Ян Вільямс.

Згідно зі статистикою, планшетні комп'ютери практично витіснили з ринку нетбуки і невпинно просуваються на територію смартфонів. Що буде далі? За словами експертів - виробники планшеток підуть двома шляхами: нарощення потужності і зменшення енергоспоживання.