Про це у своїй статті для The Financial Times пише Ніл Баклі.
У тимчасовому перемир’ї журналіст побачив боязкі надії на те, що конфлікт на сході країни, можливо, стихає.
За його словами, Путін і Порошенко зараз намагаються інтерпретувати по-своєму мінські угоди. І центральним питанням є ступінь "самоврядування", який має бути наданий Донецькій та Луганській областям.
Кремль, зокрема, хоче, аби сепаратистські регіони залишалися в складі України, але в рамках більш слабкої структури з певною автономією. Для Кремля, мабуть, недостатньо просто "заморозити" конфлікт, адже це не дасть гарантії, що Донбас залишиться інструментом впливу Росії.
Можливо, з цієї причини Путін погодився зустрітися з лідерами Франції, Німеччини та України в Парижі 2 жовтня на першій чотиристоронній зустрічі відтоді, як вони погодили в лютому "Мінськ-2",
— розмірковує він.
Лідерам країн потрібно обговорити багато чого, наголошує журналіст, в той час як наближаються два переламних моменти. Автор згадує умову, згідно з якою "особливий статус" східні регіони отримають, тільки якщо там пройдуть вибори під міжнародним наглядом і відповідно до українських законів, але сепаратисти — проти. По-друге, в українському парламенті може не набратися більшості у дві третини голосів, необхідної для внесення змін до Конституції.
"Обидві ці події можуть обернутися крахом "Мінська-2" і знову призвести до хаосу зусилля щодо досягнення миру на сході", — підсумовує Баклі.
Читайте також: Експерт прогнозує, що мінський процес продовжать на наступний рік