Купівлею акцій ДТЕК групою ICU зацікавилися в Національному антикорупційному бюро. І 1 березня Солом’янський районний суд Києва дозволив детективам НАБУ отримати доступ до документів про покупку групою ICU єврооблігацій холдингу ДТЕК, повідомляє "Ліга".

Читайте також: Президентська істерика: що змусило Порошенка не на жарт рознервуватись

В ході досудового розслідування детективи НАБУ встановили, що компанії ICU Investment Management Ltd, CIS Opportunities Fund SPC Ltd та Global Opportunities Fund SPC Ltd, що входять до групи ICU, з вересня 2015 року по травень 2016 року придбали єврооблігації DTEK Finance plc на Ірландській фондовій біржі. Купівля збіглася з розробкою Порядку формування прогнозної оптової ринкової ціни електричної енергії (так звана формула "Роттердам+").

НАБУ підкреслює, що Дмитро Вовк, який очолює Національну комісію регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), яка і ввела формулу "Роттердам+", раніше працював в групі ICU.

Після введення формули навесні 2016 року вартість єврооблігацій DTEK Finance plc зросла на 60% від вартості їх придбання.

Читайте також: Як екс-касир Януковича успішно співпрацює із чинним президентом Порошенко

Відзначається, що у слідства є достатні підстави вважати, що глава і члени НКРЕКП, при прийнятті формули "Роттердам+" діяли не тільки в інтересах компаній групи ДТЕК, але і в інтересах юридичних і фізичних осіб, які протягом 2015–2016 років через компанії групи ICU здійснювали придбання єврооблігацій DTEK Finance plc.

Основними власниками головного ICU Holdings Limited є Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко. Пасенюка ЗМІ називають фінансовим партнером Президента України Петра Порошенка. Структури Пасенюка раніше брали участь в процесі передпродажної підготовки кондитерської фабрики Roshen, яка належить родині Порошенка.

Група ICU раніше належала Валерії Гонтаревій, яка продала свій пакет акцій після призначення головою Національного банку України.

В групі ICU заявили, що вони готові надати слідству всі необхідні документи у цій справі.

До слова, НАБУ взялося за новий газовий бізнес оточення Порошенка після розслідування журналістів.