"Газпром" втратить доходи
У Коментарі 24 Каналу Член наглядової ради АТ "Молдовагаз" Сергій Тофілат нагадав, що у 2021-2022 роках Путін почав скорочувати поставки газу й шантажувати Євросоюз, аби зняти санкції.
Читайте також Замість Європи: чи змогла Росія знайти нові ринки збуту газу
У підсумку закінчилося все тим, що "Газпром" країнам ЄС постачає у 6 разів менше газу. Відповідно доходи "Газпрому" істотно скоротилися. Якщо подивитися на фінансові результати, то за 2023 рік "Газпром" закрив рік зі збитками майже в 7 мільярдів доларів.
Також, на думку експерта, "Газпром" втратить близько 6 мільярдів доларів на рік від продажу газу через закінчення контракту на прокачку газу з НАК "Нафтогаз".
Ці гроші йдуть на фінансування війни. І він використовує ситуацію з Придністровським регіоном та постачанням електроенергії в Молдову як один з інструментів тиску,
– додає Тофілат.
Зауважте! У Придністров'ї наразі масові відключення газу. В будинки припинили подачу тепла та гарячої води, про що повідомляла газотранспортна компанія "Тираспольтрансгаз-Придністров'я". Також у Молдові виник дефіцит електроенергії.
До теми Чи залишиться Молдова без електроенергії через зупинку транзиту російського газу
Банкрутство "Газпрому" та високі тарифи для росіян
Сергій Тофілат зауважу, що газовий шантаж Росії призвів до того, що "Газпром" став банкрутом або дотаційним підприємством, а Путін змушений підвищувати тарифи всередині країн.
Він змушений виділяти гроші з бюджету, щоб фінансувати "Газпром". Чи переживе "Газпром" зупинку транзиту газу через Україну? Добре, подивимося, як довго вони протримаються,
– резюмує він.
Раніше російські ЗМІ зазначали, що у 2025 році холодна та гаряча вода, електрика й газ стануть дорожчими на 11,3%. Що стосується тарифу на електроенергію, то він зросте на 12,6%, газ – на 10,3% з липня 2025 року.
Також російські ЗМІ підкреслюють, що тарифи в країні стрімко почали рости після початку військової агресії на території України. У 2015-2016 роках, через санкції, "Газпром" наполягав на зростанні тарифу на 7,5%.
Матеріал створений за участю CFI, Agence française de développement médias, як частина Hub Bucharest Project за підтримки Міністерства закордонних справ Франції.