Такий крок є вигіднішим, аніж звичайне прокачування газу. Про це повідомляє пресслужба "Нафтогазу" на своїй твітер-сторінці.

Важливо: Зради немає: "Нафтогаз" пояснив ситуацію із зняттям арешту з активів "Газпрому"

ОГТСУ та компанія Eustream підписали технічний договір про взаємодію за європейськими правилами з 1 січня 2020 року в точках Будінце і Ужгород-Вельке Капушани. Це дасть можливість здійснювати віртуальний реверс природного газу.

Є фізичний потік газу зі Словаччини в Україну. Сподіваємося, що з цього року незалежний оператор у рамках нових домовленостей зі словацькою стороною та "Газпромом" зможе відкрити віртуальний реверс. Це вигідніше – не треба витрачати газ на прокачування туди й назад,
– повідомляють у компанії.

Довідка! "Віртуальний реверс" передбачає обмін природним газом між операторами газотранспортних систем, коли фізично газ через кордон не переміщується. Сторони здійснюють взаємозалік.

Протягом листопада-грудня 2019 року компанія ОГТСУ домовилася про взаємодію на європейських правилах з усіма сусідніми операторами:

  • польською GAZ-SYSTEM S.A.,
  • румунським TRANSGAZ,
  • угорським FGSZ ltd,
  • молдовським "Молдовагаз",
  • словацьким Eustream.

Що важливо, 30 грудня 2019 року "Нафтогаз" та "Газпром" підписали нову транспортну угоду, яка забезпечує транзит газу через Україну ще на 5 років з можливістю продовження ще на 10 років. 1 січня Оператор ГТС України повідомив про початок транзиту російського газу згідно з новим контрактом.