Таке прохання озвучили минулого тижня на офіційному телеграм-каналі Оперативної групи "Русич", яка зараз воює в Україні від імені Кремля. У The Guardian зазначили, що ця новина викликала питання про те, хто здійснює загальне командування над ультраправими прокремлівськими групами, що воюють проти ЗСУ.
До теми Перший вже прийшов зі зброєю, – Піонтковський припустив, чого Росії чекати від вагнерівців
Неонацисти, ймовірно, розчаровані успіхами в Україні
"Русич" тісно пов'язаний з групою Вагнера – військовою організацією, якою керує близький союзник Владіміра Путіна і яка зараз очолює російський наступ з метою захоплення Бахмута, що є чи не найбільш запеклою битвою зараз.
Джерела The Guardian на умовах анонімності заявили, що "надзвичайний" крок неонацистів може вказувати на розчарування в Кремлі й тому, як проходить його війна в Україні.
Кремль може втратити контроль над своїми ультраправими російськими воєнізованими організаціями, які можуть використовувати більш екстремальні методи для продовження війни в Україні, що викликає побоювання ескалації у разі нападу на країну НАТО,
– повідомило одне з джерел.
Водночас малоймовірно, що Москва безпосередньо причетна до цього, оскільки її шпигунська служба, безсумнівно, вже має розвіддані про військову та прикордонну діяльність в країнах Балтії.
"Чи вказує це на фрагментацію всередині російської системи? Що станеться, якщо росіяни втратять контроль над ними (воєнізованими угрупованнями – 24 канал) і вони почнуть здійснювати несанкціоновані дії, які можуть випадково призвести до ескалації ситуації? Справжнє питання полягає в тому, наскільки Кремль насправді контролює ситуацію?" – додало джерело.
Останні повідомлення вказують на те, що деякі парамілітарні групи, такі як "Група Вагнера", заснована впливовим російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним, вже мають значну автономію і такий самий доступ до Путіна, як і його чиновники.
"Русич" позиціює себе як диверсійно-розвідувальну групу, хоча її часті спроби краудфандингу свідчать про те, що неонацисти таки не мають ефективної підтримки з боку російських логістичних операцій.
Зауважте Переплутав з українцями, – вагнерівець пояснив, чому вчинив стрілянину в Ростовській області
Що хоче дізнатися "Русич"
Допис на телеграм-каналі "Русича", який переглянули понад 60 тисяч користувачів, містив заклик надати інформацію про військові підрозділи з конкретними посиланнями на інформацію про:
- особовий склад,
- професії,
- родичів військовослужбовців,
- їхній особистий транспорт.
Також групі потрібна детальна інформація про пересування патрулів, розташування прикордонних застав, систем спостереження і транспортних засобів. Окрім цього, "Русич" цікавився:
- вежами зв'язку,
- безпековою апаратурою на кордоні,
- координатами паливних складів і систем безпеки в прикордонних районах.