Річ у тім, що американські закони не дозволяють це зробити. Про це заявила голова міністерства фінансів США Дженнет Йеллен під час міністерської зустрічі G7.

Увага ЄС анонсував нову допомогу Україні на 9 мільярдів євро, – фон дер Ляєн

Зокрема, вона пояснила, що "це не щось, дозволене законом у США". Мовиться про конфіскацію майна країни-агресорки, яке наразі перебуває під арештом через санкції. Їх запровадили проти Росії у зв'язку з її повномасштабним вторгненням в Україну.

Інші країни, як ви знаєте, теж стикаються з питаннями законності в цьому контексті,
– додала Йеллен.

Конфіксація російського майна у ЄС

  • Натомість у Євросоюзі планують дозволити конфіскувати російське та білоруське майно без вироку суду. У зв'язку з цим планують запропонувати поправки до законодавства. Про це заявив заступник голови Єврокомісії Маргарітіс Схінас в інтерв'ю тижневику Welt am Sonntag.
  • Заступник глави Єврокомісії повідомив, що обсяг злочинних доходів у ЄС становить не менше 139 мільярдів євро. За його словами, з цієї суми вдається конфіскувати лише один відсоток.
  • Видання Forbes у квітні 2022 року повідомляло, що у світі заморожено російських активів на суму в 400 мільярдів доларів. На ці кошти претендує Україна, інфраструктуру якої Росія руйнує цинічною війною.

Збитки, яких Росія завдала Україні за час повномасштабної війни

  • В українському уряді вже оцінили збитки від війни з Росією у 500 мільярдів доларів.
  • Очільник уряду Денис Шмигаль інформував, що на відбудову знадобиться приблизно 600 мільярдів доларів. Він також заявляв, що міжнародні партнери допоможуть Україні державі конфіскувати близько 500 мільярдів доларів, які належать росіянам.
  • Додамо, що в Офісі Президента запевнили, що мають відразу два плани, як стягнути російські гроші на свою користь.

Також важливо – як Росія буде виплачувати контрибуції Україні: дивіться відео