Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Петро Олещук.
За словами політолога, після будь-якої резонансної події, як-то вибухи складів у Калинівці, звична світова практика – хтось за це повинен відповісти. Якщо цього не відбувається, говорить Олещук, то це – фактично мовчазне зізнання того, що ситуація нормальна. Хоча апріорі вона такою вважатися не може.
В заявах чиновників і політиків, які зараз активно говорять про відставку Муженка, присутні політичні мотиви. Фактично вони таким чином послаблюють позиції своїх партнерів по коаліції – БПП. Це не є ще політичною мотивацією, але ці закиди цілком обґрунтовані. НФ не хоче отримати залишки шведського столу, а бути повноцінним суб’єктом цієї коаліції,
– вважає Петро Олещук.
З іншого боку, зазначає політолог, в оточенні президента склалася така думка, що будь-які кадрові рішення під зовнішнім тиском – це прояв слабкості. Тому в адміністрації президента до останнього намагаються триматися за всі кадри, навіть там, де ситуація виглядає програшною.
Водночас, на переконання Олещука, відставка однієї людини проблеми не вирішить. На його думку, крім безпосередніх кадрових рішень, необхідні ще організаційні заходи. Треба провести розслідування і зробити висновки, визначити причини, щоб уникнути схожих випадків в майбутньому.
Нагадаємо, 26 вересня приблизно о 22:00 стало відомо про вибухи боєприпасів на території арсеналу Міноборони України поблизу Калинівки, що за лічені кілометри від Вінниці. За фактом вибухів на артскладах прокуратура почала провадження за статтею 113 "Диверсія".
Секретар РНБО Олександр Турчинов на засіданні військового кабінету вимагав відставки начальника Генштабу після вибухів у Калинівці. Також радник глави МВС Антон Геращенко заявив, що за надзвичайну ситуацію у Калинівці понести відповідальність мають начальник Генштабу, Головнокомандувач ЗСУ Віктор Муженко та його заступник. Нардеп Юрій Береза переконаний, що Муженко повинен піти у відставку. (Турчинов, Береза і Геращенко представляють "Народний фронт" – "24").
Читайте також: Вибух складу боєприпасів у Калинівці: "рука Москви" чи нехлюйство?