Володимир Зеленський відповів на питання журналіста 24 каналу Артема Овдієнка під час пресмарафону щодо того, що у медіавійні, яку оголосили зокрема телеканали Рената Ахметова, президенту потрібен союзник, який "би допомагав спростовувати закиди".
До теми Зеленський зібрав журналістів на пресмарафон: головні тези президента
Зеленський відповів на питання щодо Коломойського
Овдієнко розповів, що є припущення, що "таким союзником" може бути Ігор Коломойський. Його платнею "за теплі ванни на плюсах" є майбутній розподіл "Укрнафти", мовляв, олігарху може дістатись "найсмачніша частина цієї компанії, натомість "Нафтогазу" відійде збиткова частина". Журналіст попросив підтвердити чи спростувати це твердження.
Володимир Зеленський заявив, що "розділення "Укрнафти" не відбулось. Це вихід зі складної судової ситуації, про яку доповідав Коболєв (ексголова правління "Нафтогазу", – 24 канал)".
Питання не вирішене. Якщо не буде розділення, то є ймовірність, що компанії, які володіють акціями "Укрнафти", можуть виграти суд. Тому що державна заборгованість дуже велика. Кілька мільярдів (кубів) газу. Ми не маємо грошей платити будь-кому, включаючи компанії Коломойського,
– заявив Зеленський.
Президент також прокоментував союзництво з Коломойським: "Ми не проводимо ніяких союзницьких розмов і не проводили дуже довгий час. Мабуть, два роки".
Зеленський також сказав, що "медіа ДТЕКа – це не про свободу слова". Однак сказав, що це його думка й що це "боротьба проти закону про деолігархізацію".
Ключів від держави у нього немає. Тому вся ця історія не правильна, що бізнесмен (мовиться про Ахметова – 24 канал) воює з державою. Це велика помилка. Аналогічно, як вони роблять з депутатами у Верховній Раді, мобілізуючи людей,
– сказав Зеленський.
Що цьому передувало
- 19 листопада члени його команди та сам президент не прийшли на програму "Свобода слова Савіка Шустера". Однією з тем програми було обговорення питання "вагнерівців".
- У цей же день в Офісі Президента пояснив причини такого категоричного рішення. Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк заявив, що саме поняття свободи слова – це не про маніпуляції, провокації чи демонстративну ангажованість.
- Згодом лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що відмовився від участі в програмі "Свобода слова" Савіка Шустера. Причину політик вказав – це недоцільність обговорення розслідування Bellingcat про спецоперацію з затримання вагнерівців.