Такий висновок зробили у Світовій організації торгівлі (СОТ). Там наголосили, що попри те, що основний тягар руйнувань відчула Україна, наслідки, як-от скорочення торгівлі, відчують люди в усьому світі.

Увага Через війну в Україні загинули 186 дітей

Передусім йдеться про підвищення цін на продукти та енергоносії, а також скорочення доступності товарів, які експортували Росія та Україна.

Зростання світового ВВП

  • Криза може знизити зростання світового ВВП на 0,7 – 1,3 процентних пункти, внаслідок чого зростання становитиме від 3,1 до 3,7% у 2022 році.
  • Зростання світової торгівлі цього року може скоротитися майже вдвічі з 4,7%, прогнозованих СОТ у жовтні минулого року, до 2,4 – 3%.

У СОТ відзначили, що попри невелику частку Росії та України у світовій торгівлі та виробництві, країни є важливими постачальниками продуктів та енергоносіїв.

У 2019 році (українці – 24 канал) поставили близько 25% світового споживання пшениці, 15% ячменю та 45% соняшника,
– йдеться у повідомленні.

Наслідки для Європи будуть відчутними

Деякі регіони сильніше відчують вплив війни, ніж інші. Європа – основний пункт призначення як російського, так і українського експорту – ймовірно, постраждає найбільше.

Скорочення постачання зерна та інших харчів призведе до зростання цін на сільськогосподарські товари.

Африка та Близький Схід є найбільш уразливими регіонами, адже вони імпортують понад 50% зернових із України та/або Росії,
– повідомили в організації.

35 країн Африки імпортують продовольство та 22 країни імпортують добрива з України, Росії або з обох країн. У деяких державах Африки на південь від Сахари може бути підвищення цін на пшеницю на 50 – 85% внаслідок війни.

Один із довгострокових ризиків полягає в тому, що війна може спровокувати розпад світової економіки на окремі блоки,
– додали в СОТ.

Зверніть увагу – люди почали їсти мишей: ситуація на Херсонщині 10 квітня: дивитись відео