Ще у 2021 році троє фігурантів справи отримали замовлення на вбивство активістки Наталії Ешонкулової. Сама жінка заявляла, що її хотіли "прибрати" за "антирейдерську діяльність".

Дивіться також Чи змінилися правила виїзду чоловіків за кордон станом на березень 2024 року: відповідь адвоката

Що вирішив суд

Слідство встановило, що засуджені декілька тижнів стежили за жертвою та збирали про неї інформацію.

Увечері 15 липня 2021 року двоє із засуджених скоїли напад на жінку у під'їзді будинку, в якому вона проживала.

Нападники били активістку ногами та руками по голові. Прокурори змогли довести у суді, що їхнім наміром було саме вбивство.

Водночас втілити свій намір чоловікам завадила сусідка постраждалої. Зловмисники втекли з місця злочину на автомобілі, в якому на них чекав третій спільник.

Жоден із нападників так і не визнав свою провину. Втім, у судді було достатньо доказів, аби визнати кожного з них винним у незакінченому замаху на умисне вбивство за замовленням та засудити до 11 років в'язниці.

Відомі замахи на вбивство: останні випадки

  • 19 лютого в Одесі невідомі здійснили замах на подружжя Кручиніних, представників Української добровольчої армії. Їх авто підірвали неподалік одного з військових об'єктів у передмісті. Чоловік і жінка перебували у важкому стані. У УДА пообіцяли винагороду за будь-яку інформацію про замовників і виконавців цього замаху.
  • Влітку на заступника голови ДПС Євгена Сокура вчинили замах. Його хотіли покалічити бейсбольними битами. Обоє нападників були затримані.
  • За час повномасштабної війни президента Зеленського понад 10 разів намагалися вбити.
  • Головком Сирський заявив, що Кремль неодноразово пробував його "ліквідувати".
  • Військова Євгенія Емеральд повідомила, що на її саму та охоронця скоїли замах.