Як заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін під час брифінгу, нацгвардійці, ризикуючи власним життям, чинили опір стрільцю.

Важливо Артем Рябчук розстріляв нацгвардійців на "Південмаші": все, що відомо про трагедію

За словами Єніна, частина нацгвардійців забарикадували приміщення, аби не допустити втрат серед інших військовослужбовців.

Не можу оминути героїзм та злагоджені дії військовослужбовців національної гвардії, які чинили опір правопорушнику. Ризикуючи власним життям, вони забарикадували приміщення, не даючи у такий спосіб поставити під загрозу життя інших військових зміни, які перебували у кімнаті відпочинку,
– розповів заступник міністра внутрішніх справ.

Він також окремо виділив ще одного військового, який тричі отримав поранення. Чоловіку дивом вдалося втекти і оперативно повідомити правоохоронців про трагедію.

Головне про стрілянину на "Південмаші"

У ніч на 27 січня у Дніпрі на території Південного машинобудівного заводу солдат строкової служби Нацгвардії Артем Рябчук з автомата розстріляв варту військовослужбовців НГУ, після чого зі зброєю втік. Загинуло 5 людей, зокрема цивільна жінка, ще 5 – отримали поранення.

Актуально Думав, щось страшне у країні почалося, – лікар пояснив, у якому стані постраждалі з Дніпра

У Дніпрі ввели план "Сирена". За декілька годин його вдалося затримати у Підгородному, що у Дніпропетровській області. Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження щодо службової недбалості керівництва Національної гвардії.

Також у ДБР заявили, що проти нацгвардійця, який стріляв у побратимів, відкрили 3 кримінальні справи:

  • про умисне вбивство;
  • викрадення, привласнення, вимагання військовослужбовцем зброї і бойових припасів;
  • дезертирство.

Слідчі вже повідомили зловмиснику про підозру. Антон Геращенко вважає, що справедливим покаранням для вбивці з "Південмашу" стане довічне ув'язнення. Однак спершу експертиза має визначити психічний стан Артема Рябчука.

У мережі з'явилася інформація про те, що хлопець мав проблеми у колективі. Вони почалися після того, як хлопець попередив бійку між солдатами. Однак замість того, щоб вжити заходів, керівництво визнало його "стукачем" та почало з нього знущатися.

Стрілянина на "Південмаші": дивіться відео