Прем’єра опери відбулася у липні 2012 року до 170-ї річниці з дня народження Лисенка. Тоді головний режиссер Анатолій Солов’яненко у співдружності з Мирославом Скориком запропонували свою редакцію твору. Скорик дещо скоротив увертюру, в оркестр ввів нові інструменти, збагатив музичну фактуру, базуючись на матеріалі Лисенка, дописав інтермедію між першою та другою діями, які йдуть у новій виставі без перерви. Сценічне оформлення виконав львівський художник Михайло Ринзак.

Звертаючись до опери, я думав про одну важливу річ. Саме з цього твору починається у дітей шкільного віку знайомство з українським оперним театральним мистецтвом. Сподіваюся, у нашій інтерпретації опера стала яскравішою й виразнішою. У постановці я змістив акцент від туги, сліз і страждань до світлого, життєрадісного побуту. Намагався надати опері позитивне забарвлення, звернути увагу на українські обряди, наповнити спектакль гумором і душевністю. Крім того, ми скоротили її до двох дій по 45 хвилин, що відповідає двом шкільним урокам,
– розповів режисер-постановник вистави, головний режисер Національної опери України Анатолій Солов'яненко.

У прем’єрній постановці 2012 року головну роль Наталки виконувала Наталія Николаїшин, яка 1 травня вийде на сцену у цій же ролі. Також головні партії виконують: Наталя Кисла (Горпина Терпилиха), Василь Колибаб’юк (Виборний Макогоненко) Павло Приймак (Возний Тетерваковський, жених Наталчин), Дмитро Кузьмін (Петро, коханий Наталчин).

За роки сценічного життя в "Наталці Полтавці" в різні роки виступали такі майстри сцени, як Марко Кропивницький, Панас Саксаганський, Марія Заньковецька, Іван Паторжинський, Марія Литвиненко-Вольгемут, Зоя Гайдай і Оксана Петрусенко. Пісні до вистави міцно увійшли навіть у репертуар відомого співака Поля Робсона, і в його виконанні звучали з найбільших світових сцен. Тепер "Наталка Полтавка" з успіхом іде в Італії, Німеччині, Англії, США та інших країнах.

Читайте також: Тріумфально і з аншлагом у Києві відбулася прем'єра легендарної опери