Суддя Віра Акімова у залі суду заявила, що політик усвідомлював, що його заяви – "це наклеп". За її словами, він достовірно знав, що поширювані відомості "паплюжать честь і гідність, підривають репутацію".

Читайте також У Росії відбудуться 2 судових засідання щодо Навального

Сторона захисту просила ухвалити виправдувальний вирок – "за відсутністю складу злочину". А прокурор Катерина Фролова наполягала на виплаті 950 тисяч рублів.

Навальний не визнав провину

Водночас сам Олексій Навальний запевняв, що не здійснював наклеп особисто на ветерана і не називав його на ім'я, а його слова були оціночними судженнями і не містили фактів.

Опозиціонер вину не визнав, і пояснив, що справу стосовно нього порушено незаконно, і це є політичним переслідуванням. Він додав, що його слова – це не факти, вони стосуються всіх, хто знявся в ролику.

Суддя визнала політика винним

Суддя постановила, що вину Олексія Навального доведено.

Доводи захисту про те, що Артеменко не міг сам написати заяву, суд назвав неспроможними.

Що цьому передувало

Кримінальну справу було порушено після того, як Олексій Навальний 2 червня 2020 року перепостив у твітері ролик, в якому відомі люди агітували за поправки до Конституції.

Він назвав тих, хто знялися у ньому, "зрадниками, ганьбою країни і людьми без совісті". Серед був і ветеран Другої світової війни Гнат Артеменко.

На підставі цього опозиціонера звинуватили у скоєнні злочину, передбаченого статтею про наклеп.

Після госпіталізації Олексія Навального у серпні 2020 року провадження у справі призупинили. Знову воно було відновлено після його повернення у Росію.

Проти Навального також відкрили "справу Ів Роше"