Сам Ахметов не коментував журналістам закон, ініційований президентом Зеленським. Але це зробила речниця бізнесмена Анна Терехова.
Варто знати Хто ж такі олігархи: повний текст законопроєкту Зеленського
Ахметов не олігарх – а інвестор
Речниця Ріната Ахметова Анна Терехова повідомила ЗМІ, що "Рінат Леонідович олігархом себе не вважає". Ба більше, він "був би здивований, якби його визнали таким".
Рінат Ахметов – найбільший український інвестор. Компанія SCM вже понад 20 років інвестує в Україну, і є найбільшим роботодавцем та платником податків,
– так заявила Терехова.
Група SCM, за її словами, за 2019 рік сплатила приблизно 60 мільярдів гривень податків, а ще й витратила дуже багато на благодійність.
Чи готовий Ахметов позбутися своїх ЗМІ
Речниця Ахметова відповіла й на питання, чи той готовий позбутися своїх бізнесових або медійних активів, щоб не потрапити до реєстру олігархів. Терехова запевнила, що:
- Усі ЗМІ Ахметова "придбані у законний спосіб і працюють прозоро".
- "Завжди були незалежним бізнесом з власною редакційною політикою".
- А сам Ахметов і в бізнесі, і в приватному житті "завжди чітко дотримується вимог законодавства".
Радимо подивитися Олігархи під прицілом: "золота" шістка тих, хто може постраждати від нового законопроєкту
Що слід пам'ятати про Ріната Ахметова
- Рінат Ахметов, як свідчать дані Forbes, – найбагатша людина України. У червні 2020 року його статки становили 2,8 мільярда доларів, а станом на травень 2021 – зросли до позначки у 7,6 мільярда доларів США.
- Серед численних активів Ріната Ахметова – гірничо-металургійний комплекс, енергетичні та страхові компанії, банк, ЗМІ, транспортні компанії, підприємства у сільському господарстві тощо. Головний актив – група SCM.
Коротко про закон про олігархів
- 15 квітня президент Зеленський анонсував законопроєкт, завдяки якому хотів би зменшити вплив олігархів на державу. У травні про нього почали активно говорити, а 2 червня його зареєстрували у Верховній Раді.
- Документ передбачає, що олігархом вважатимуть людину, яка має бодай 3 із 4 ознак: активно впливає на політичне життя, на ЗМІ, має монопольне становище на ринку і статків на суму у понад мільйон прожиткових мінімумів.
Думка до теми Ахметов створив власну політсилу: навіщо йому це потрібно