Відповідну інформацію міністр розповів у ефірі каналу "Рада" ввечері 21 березня. Зокрема Дмитро Кулеба пригадав, що Росія порушує міжнародне право.

Зауважте Міжнародна петиція про Нюрнберг для Путіна за тиждень набрала понад мільйон голосів

Українське МЗС стимулюватиме процес виходу компаній з ринку Росії

Дмитро Кулеба пояснив: попри напад Росії на Україну, деякі відомі компанії не закрили бізнес у країні-агресорі.

Також міністр заявив, що не всі це роблять добровільно – декого стимулюють, декого змушують залишити ринок. Адже це один із пріоритетів у роботі МЗС.

Наразі в нас найбільш проблемні такі компанії, які на слуху – це Nestle, Unilever (побутова хімія, до якої ми також всі звикли). Ми також ще будемо працювати з компанією Tetra Pak, всім відомі пакети – фактично все, що виробляється, так чи інакше зберігається в пакетах Tetra Pak із продуктів,
– пояснив Кулеба.

Додав, що є багато специфічних компаній із невідомими загалу назвами. Зокрема мовиться, наприклад, про компанію, що постачає якісь підшипники до Росії. Ніхто не знає її назву, та якщо ці підшипники не зможуть поставлятися в Росію, то вони не зможуть виробляти якусь військову техніку.

Ба більше, міністр запевнив, що:

  • підписав листа керівництву компаній Leroi Merlin та Auchan, які продовжують працювати в Росії;
  • міжнародним компаніям варто залишати російський ринок "не лише з моральних міркувань, але й практичних, бізнесових".

Назви компаній, які не йдуть з Росії, постійно фігуруватимуть

Крім того, що співпрацювати, платити податки в економіку країни, яка вбиває дітей, це аморально в принципі – ми також тиснемо на економічну логіку. Я хочу заздалегідь сказати, що ми не будемо боятися називати ці компанії на імена,
– пояснив Кулеба.

Додав, що деякі компанії не хочуть розголосу та просять не говорити про них.

"Ми кажемо – ні, якщо ви залишаєтеся, значить, ви будете названі поіменно, і весь світ знатиме, що ви заробляєте гроші на українській крові", – заявив міністр.

Дмитро Кулеба анонсував нові санкції проти Росії – дивіться відео