Таку позицію висловив голова MSC (Мюнхенська безпекова конференція) Вольфганг Ішингер журналістам 8 лютого. На його думку, якраз це було б сигналом стримування для Росії.
Також цікаво Зеленського запросили на Мюнхенську конференцію: Путін відмовився від візиту
"Стратегія розумного стримування" Росії включає і військові заходи
Голова MSC Вольфганг Ішингер вважає, що головним завданням Європи загалом та Німеччини зокрема щодо ситуації навколо України є дипломатичним шляхом не допустити війни, загроза якої йде від Росії. Позиція пана Ішингера базована на 40-річному досвіді дипломатичної служби.
На його думку, загроза санкцій зі значними наслідками може змінити плани Кремля. Але мають бути й інші кроки – як-от нарощування військової присутності у Східній Європі. У такий спосіб дипломат виступив за "стратегію розумного стримування" Росії.
Ми хочемо і ми повинні не тільки змінити розрахунки Кремля й плани російського генштабу. Тому важливо, щоб військові також робили свій внесок, я наголошую, з метою стримування. Відводити очі та нічого не робити було б запрошенням для ведення війни,
– сказав Ішингер журналістам.
Німеччина мала б зробити для України більше
Вольфганг Ішингер схильний вважати, що "було б добре та правильно, якби Німеччина зробила трохи більше (для України, – 24 канал), ніж дала тільки шоломи". На його думку, Берлін не повинен "цілковито відокремлювати себе" від позиції союзників у цьому питання, а навпаки – мав би зробити свій внесок "дещо більш вирішальним, ніж уже запропонований".
- Очевидно ж, що 5000 шоломів не змінять баланс сил між арміями України та Росії.
- А от усвідомлення Росією того, що ЄС та НАТО єдині у протистоянні агресії – якраз може бути вирішальним.
Тож Ішингер сподівається, що німецький уряд все ж відгукнеться на нові запити Києва.
Нагадаємо важливе:
- Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок відвідала Україну (зокрема, й прифронтову зону на Донбасі). А проте не зустрілася з президентом Володимиром Зеленським.
- За версією ЗМІ, причиною скасування цієї зустрічі була позиція Берліна щодо відмови від постачання Україні зброї. Хоча в Офісі Президента це заперечують.
Актуальне відео: Макрон заявив, що "найближчі дні будуть вирішальними"