Про скасування націоналізації "Приватбанку"
– Якщо його таки повертатимуть попередньому власнику, то робитимуть це вже за наступного президента. Окружний адмінсуд Києва має зараз, напевно, найгіршу репутацію в Україні. Адже це той суд, який фактично не потрапив під реформу. До тих суддів, які там працюють є дуже багато питань.
Що відомо про суддів які ухвали рішення про скасування націоналізації "Приватбанку" – читайте в матеріалі 24 каналу
– Не можна не пов'язувати історію "Приватбанку" з виборами. Адже його націоналізація – це особиста образа для Коломойського. Ні для кого не секрет, що він вважає Порошенка своїм особистим ворогом.
Що відомо про націоналізацію "Приватбанку"?"Приватбанк" працює на ринку України з 1992 року, був і є найбільшим банком за обсягом активів. Проте після кризи у банківській системі України уряд 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію найбільшої на українському ринку фінустанови.
Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, через яку вони втратили свої акції, незаконною. А от "Приватбанк" і держава вимагають від екс-власників додаткового відшкодування збитків. Сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і за кордоном. Наприклад, у червні 2018 року НБУ подав позов у Швейцарії до Коломойського через невиконання ним зобов'язань по кредитах рефінансування, виданих "Приватбанку" в період між 2008 і 2015 роками.
Про рейтинги перед другим туром виборів
– Соціологія свідчить про те, що навіть серед тих 20%, які не визначилися зі своїм вибором, не всі віддадуть свій голос комусь одному з кандидатів. Якщо вірити соціології, то другий тур буде доволі прогнозованим.
– Ці два тижні між першим та другим туром показали: чимало речей, до яких вдавалася команда чинного президента, насправді просто не працюють на того виборця, який в першому турі голосував за когось з інших кандидатів. Антирейтинг важко долати.
Про інтерв'ю Зеленського для "РБК-Україна"
– На початку свого інтерв'ю Зеленський сказав, що люди, які приходять до штабу, його підтримують. Тобто не обов'язково, що вони – його команда. Він постійно наголошував, що команда ще не визначена.
Я б не говорив, що тих, кого ми бачимо зараз на телеекранах, ми побачимо згодом у посадових кріслах,
– зазначив Будерацький.
– Те, що не встигли поставити якісь питання, то у нас (видання "Українська правда" – ред. 24 канал) було так само. У Зеленського чітко регламентують все. У певний момент кажуть: давайте, закругляйтесь – скільки би питань у вас не було.
– Питання про мову доведеться піднімати. Чимало законів в Україні прописані так, що вони зобов'язують посадових осіб володіти українською мовою не тільки на рівні розуміння, а й спілкування. Президент повинен спілкуватися державною мовою.
Більше – дивіться в інтерв'ю.