Відповідні фотодокази розмістив колишній голова Рескомнацу Криму Едем Дудаков. Розкопки ведуться на кладовищі ханів, зі східного боку Ханської мечеті, повідомляє "Крим. Реалії".
Читайте також: Росія перетворила Крим з перлини у чорну діру, – євродепутат
Дудаков написав у Facebook, що за археологічне дослідження відповідає Валерій Науменко. Він раніше був директором Бахчисарайського історико-культурного заповідника і навіть публікував викривальні статті про "чорних археологів", які своїми металошукачами завдавали непоправної шкоди історичним фактам.
Активіст стверджує, що тендеру на конкретні роботи може не бути, а розкопки на території палацу включили як один з видів діяльності "реконструкції" об'єкта.
"Наймані працівники не володіють необхідними знаннями у сфері проведення розкопок. Для роботи використовують переважно лопати, а не спеціальні інструменти. Багато артефактів звалюють в купу без будь-якої фіксації", – пояснив активіст Едем Дудаков.
В культурній сфері працюють більше спеціальними щітками та скріпками. Знайдене фіксується на камеру і тільки потім витягується. Проте на опублікованому відео добре помітно, що копач орудує лопатою так, як на городі картоплю копає,
– розповів Едем Дудаков.
Такі дії некомпетентних працівників можуть пошкодити артефакти або викинути їх разом з ґрунтом на звалище. Ці "археологи" можуть завдати шкоди унікальним історичним спорудам, наприклад, надгробним плитам, частина яких вже виявилася засипана ґрунтом з місця розкопок.
Чим відомий Ханський палац?Бахчисарайський ханський палац – колишня резиденція кримських ханів, який входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника. Єдиний у світі зразок кримськотатарської палацової архітектури.
Ханський палац розташований на лівому березі річки Чурук-Су й був збудований як родова резиденція династії кримського хана Герай. З 1532 року до 1783 року палац був центром політичного, духовного і культурного життя держави кримських татар.