Ми, як ніхто зацікавлені в його об'єктивності, бо радіостанції нашого холдингу також змагаються за можливість розбудувати своє мовлення. Віддавати перемогу новоствореному радіо, яке пов'язують з оточенням президента, суперечить тому, що публічно декларує Нацрада.

Читайте також: Медведчук подав до суду на 24 канал та на депутата від БПП: відома причина

На базі "Прямого каналу", який пов'язують з президентом Петром Порошенком, невдовзі має заговорити розмовне радіо. Станція вже отримала ліцензію на цифрове мовлення. А тепер хочуть розбудувати національну мережу. І мовити в найбільших містах кожної області.

Ми хочемо розмовне радіо. І те, що ми подали усі заявки з усіма дотриманими вимогами Нацради, – це так і є,
– наголосила генеральна директорка "Прямого каналу" і радіостанції "Прямий ФМ" Євгенія Захарова.

Вже в четвер "Прямий" планує купити радіочастоти в 17 з 48 міст, висталених на загальний конкурс. Наші джерела в Нацраді з питань телебачення і радіомовлення стверджують, що більшість з цих міст нова радіостанція – таки отримає. За рішення має проголосувати мінімум 5 членів Ради. При цьому 4 з них є представниками президента. Отже отримати більшість пропрезиденському ЗМІ математично буде нескладно. Хоч офіційно, в самій Нацраді стверджують, що рішення прийматимуть в день голосування і об’єктивно.

За можливість розширити мовлення на конкурсі змагатимуться радіостанції суспільного мовлення, місцеві мовники "Тавр-медіа" та "Бізнесрадіогруп", радіостанції нашого холдингу. Якраз ці станції і мають більше підстав перемогти, вважають медіаексперти. Адже Нацрада публічно декларує, що для держави в пріорітеті – розбудова суспільного і регіональних мовників та розвиток діючих національних радіостанцій.

Сподіваюсь, що на конкурсі, який відбудеться в четвер, ми побачимо саме відображення цих пріорітетів. Розбудова нової мережі буде дуже неоднозначним кроком з боку держави зараз,
– зазначила директорка Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М'ясникова.

Український ринок радіомовлення настільки перенасичений, що поява нових національних мереж призведе до неприбутковості сфери. А неприбуткові і дотовані ЗМІ означають їхню ще більшу залежність від політиків. Сім років тому тому через непрозорий конкурс в Нацраді абсолютно нову радіостанцію з нуля створили так звані "попередники".

Тоді на Януковича і наближених людей, частково там були і люди сім'ї, під них було створено мережу,
– підкреслила М'ясникова.

Нову радіостанцію назвали "Суперрадіо". Вона стала найбільшим ФМ-мовником в державі. І невдовзі увійшла до Українського медіахолдингу Сергія Курченка – імперії ручного олігарха Януковича. Вже за нової влади найбільшу радіостанцію Курченка двічі перепродали і перейменували у "Радіо Пятница". Нацрада судиться зі станцією, погрожуючи анулювати ліцензії. Однак рішення ухвалювати чомусь не поспішають.

Замість того, щоб її конфіскувати, замість того ,щоб арештувати це майно і дати в управління АРМА, це переписується зараз на структури наближені до Порошенка. Це дуже важливий ресурс під час виборів, як телеканал, тим більше радіо. Тому Порошенко треба своя радіостанція,
– зазначив нардеп від БПП Сергій Лещенко.

Ресурси "Пятница" і частоти, на які "Прямий" претендує на конкурсі, разом покриють сотні міст і сіл і мільйони виборців.

Читайте також: Порошенко уклав з Медведчуком медіапакт про ненапад, – Найєм

Схожа історія вже трапилась з колишнім телеканалом "Тоніс". Цей ресурс сина Віктора Януковича – Олександра – мали заарештувати та передати в управління державі. Натомість його купив екс-голова Київської міської державної адміністрації – колишній регіонал Володимир Макеєнко. Де-факто ж, стверджують експерти, канал перейшов у сферу впливу оточення Петра Порошенка.