Рішення оприлюднили 24 березня. У список увійшли також системи виявлення безпілотників.

Дивіться також Ракети, боєприпаси та санкції: які рішення щодо України ухвалили лідери ЄС у Брюсселі

Яку допомогу надасть Україні Німеччина

Федеральний уряд Німеччини заявив, що цього разу Україні нададуть:

  • 3 бронемашини Dachs;
  • 70 кулеметів MG3, що встановлюються на танках Leopard 2 та бойових машинах Marder (30 – Німеччина вже передала);
  • запчастини до танків Leopard та машин Marder.

Окрім цього, Україна отримає ще 60 систем виявлення дронів. Перед цим Києву вже надали 30 систем.

В уряді додали, що дрони та Dachs – поставить промисловість, інше – з запасів Бундесверу.

Ба більше, офіційно відомо, що фінансування ініціативи з розбудови потенціалу безпеки становить 2,2 мільярда євро на 2023 рік. Там зазначили, що у 2022 році було 2 мільярди євро.

"Кошти спрямують в першу чергу на підтримку України. Водночас вони будуть використані для фінансування збільшених обов'язкових внесків Німеччини до Європейського фонду миру (EPF), який, своєю чергою, йде на відшкодування державам-членам ЄС витрат, які ті несуть під час надання підтримки Україні", – зазначили в уряді.

Допомога Україні від світу: останні новини

  • 23 березня Словаччина заявила, що вже передала Збройним Силам України перші чотири винищувачі МіГ-29. Ще 9 літаків надійдуть в Україну упродовж найближчих тижнів. Володимир Зеленський подякував за допомогу, проте зазначив, що нам потрібні сучасніші літаки.
  • Чехія передасть Україні реактивну установку РМ-70 та 365 ракет. Гроші зібрали у межах ініціативи "подарунок для Путіна". У чому особливість цієї техніки – читайте тут.
  • 21 березня Велика Британія заявила, що надасть Збройним Силам України бронебійні снаряди, які містять збіднений уран. Адже вони мають високу ефективність для ураження сучасних танків і бронетехніки. Проте вони ніяк не пов'язані з ядерною зброєю.