Про це повідомляють місцеві телеграм-канали. Однак правда виявилася зовсім не такою, яка могла б здатися на перший погляд, передає 24 Канал.

Цікаво Чи здатна Україна повернути собі місце на глобальній космічній арені

Що бачили у небі над Києвом містяни вночі

Близько 00:17 10 липня у мережі з'явилися пости, що у небі над Києвом помітили "НЛО". Місцеві телеграм-канали також почали публікувати фото з нібито "непізнаним летючим об'єктом". Дехто навіть стверджували, що це міг бути ворожий безпілотник, адже у Київській області лунала тривога

У Києві вночі містяни фіксували "НЛО" / Фото з місцевих телеграм-каналів

Однак зрештою в освітньому проєкті про космос Alpha Centauri повідомили, що у небі зафіксували зовсім не "НЛО" та не ворожий безпілотник. Насправді в Україні було видно проліт другого ступеня ракети Ariane 6.

Українці бачили другий ступінь ракети Ariane 6 / Відео з телеграм-каналу Alpha Centauri

Ця ракета повинна вивести на навколоземну орбіту 17 корисних навантажень та продемонструвати можливість повторного включення двигунів другого ступеня.

До слова, запуск ракети Ariane 6 відбувся з космодрому Європа у Французькій Гвіані у Південній Америці. Генеральний директор Arianespace Стефан Ізраель наголосив на важливості місії Ariane 6 для відновлення автономного доступу Європи до космосу.

У Китаї уламки ракети впали на населений пункт

У суботу, 23 червня, Китай разом із Францією успішно запустили у космос супутник для спостереження за космічними змінними об'єктами SVOM. Під час запуску частини розгінного блоку ракети носія впали на населені райони. У мережі з'явилися кадри падіння ракети-носія в населеному пункті, що змусило мешканців тікати в пошуках порятунку.

Зазначається, що ракета-носій впала поблизу повіту Гуйдін в префектурі Цяньдуннань провінції Гуйчжоу.

На щастя, руйнування незначні, інформація про постраждалих не надходила. Втім, ракета Long March 2C використовує високотоксичне гіперголічне паливо, що складається з тетроксиду азоту і несиметричного диметилгідразину. Обидва ці гази становлять серйозну небезпеку для здоров'я при контакті з повітрям.