Кураторів "Синього кита" шукали довго, підбиралися до них навшпиньках. Декого знайшли. Розголосу дали. Але за цей час далеко не одна дитина зважилась піти в "кращий світ".

Читайте також: 19-річна модель трагічно загинула під час вечірки в Малайзії

"Вконтакті" офіційно під забороною, проте українці продовжують користуватися цією соцмережею. Зокрема діти і підлітки. До чого це я? На мій запит у Фейсбуці "Червона сова" результатів знайдено не було. На той самий запит російською мовою видало лише фірму, що торгує блокнотами. Скоро їм буде непереливки від обраної назви... Так от. Я згадала, що досі не видалила свій аккаунт в мережі, яка поза законом, зайшла туди і дала в пошук той самий запит.

Червоних сов не знайшлося, це вже добре. Але окрім блокнотів, є 11 людей на ім'я Красная Сова та 8 спільнот з аналогічною назвою. Якщо не звертати уваги на спільноти творчих майстерень та магазинів, то залишиться кілька. Закриті. Одна з них, найбільша, має 630 підписників. Для того, щоб стати частиною спільноти, потрібно підписатися на інший паблік. Знаєте, як він називається? "Душевний біль". Контент на кшталт "Навіщо фотошопити своє селфі, якщо ти все одно урод". Кілька годин у такій групі – і навіть врівноважена самодостатня людина засумує.

З 11 людей "Сов" частина заблокована, але інші живі-здорові. У однієї з них у статусі вказано "щоб почати гру, додайтеся у друзі". Друзів уже майже 300. Під аватаркою купа коментарів, в основному "давай грати" або "хочу в гру". І лише кілька про те, що гра небезпечна, що варто подумати про батьків. Але на них не звертають уваги.

Експерти радять спостерігати за дітьми – якщо постійно прагнуть бути онлайн, погано сплять і ріжуть собі руки – час бити на сполох. На мою думку, варто більше уваги приділяти своїм малим і більше говорити з ними про те, яким чудовим може бути життя.

Але це не панацея. Підлітки цікавляться моторошним, лякаючим, потойбічним. І різноманітні "різнокольорові тварини" їм це дають. А ми, дорослі, виходить, не проти, раз у "гру" настільки легко потрапити. Кілька кліків – і я б уже могла "бавитися". Разом із забороною "Вконтакті" "групи смерті" автоматично не потрапили під заборону.

Бережіть наступне покоління, поки не стався Game Over.

Читайте також: Підліток скоїв моторошне самогубство на Миколаївщині